Zákon silnějšího - 2.kapitola

27. listopadu 2013 v 22:19 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Ukecali jste mě. Máte tady novou kapitolku a to ještě zdaleka není pátek. To jsem na Vás ale hodná, co? V pátek samozřejmě dodám další. V té dnešní se bude cestovat a Thor přinese pro Lokiho nepříjemné zprávy, kterým se nebude moct vyhnout. Ale nebojte se, není to nic, co bychom společně nezvládli. Možná. Posuďte sami.Několik dní po příchodu do New Yorku jsem ležela na pohovce u Lokiho v pokoji a střídavě se dívala do monitoru notebooku a na Lokiho, který seděl v pohovce naproti. Četl si nějakou knihu, kterou ani nevím, kde našel. Došli jsme k jakémusi příměří mezi námi, takže dny plynuly bez toho, aniž bychom se hádali.

Venku se začalo rapidně stmívat a dokonce se zablesklo.

"Čekáme v blízké době tvého bráchu?" zeptala jsem se Lokiho, který se odtrhl od knihy, aby se mohl kouknout z okna.

"Je to možné," odvětil a vstal, "myslím, že bude nejlepší se jít podívat."

S povzdechnutím jsem zavřela notebook a vstala. Vyjeli jsme výtahem do obýváku, jak jsem místnosti s terasou začala říkat a venku bylo už hezky tmavo, bouřka na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Přemýšlela jsem, jestli Thor přiletí sám od sebe nebo bifrostem, docela by mě zajímali ty vypálené ornamenty, co po něm zůstávali na zemi. Aspoň by měl Tony dekoraci na terase.Výsledek mých teorií na sebe dlouho nedal čekat, z nebe na terase přistál Thor s vlajícím pláštěm.

"Jarvisi, řekni Tonymu, že máme návštěvu a bylo by vhodné, aby sem přišel," přešla jsem opatrně ke dveřím na terasu, přece jen, nejsem na tu výšku zvyklá a myslím, že si ani v brzké době nezvyknu.

Thor se rozhlédl a obdařil mě obrovským úsměvem.

"Lady Allassa! Doufám, že tě můj bratr moc nezatěžuje!" skončila jsem v obrovském objetí na hrudním plátu.

"Nejsem tvůj bratr," ozvalo se za námi a Thor mě pustil.

"Bratře, rád tě vidím, mám tě pozdravovat od matky. Nyní si ale musíme pospíšit, máme toho hodně zvládnout," Thor jakoby si Lokiho uštěpačného tónu nevšiml.

"Jak máte hodně zvládnout?" Tony vešel do místnosti a kývl na Thora.

"Musím je vzít do Asgardu, na svázání."

"Tak božské bondage říkáš," uchechtl se Tony.

"Nerozumím tomu, cos právě teď řekl. Fury o tom ale ví a povolil to," hájil se Thor.

"Svázání?" podívala jsem se na boha neplechy za sebou a čekala na vysvětlení. Namísto toho jsem dostala výbuch vzteku.

"Já se s ní vázat nebudu, kdo to kdy viděl, abych byl svázaný se smrtelnicí! Odin se musel zbláznit, když něco takového navrhl!"

"Můžeš si za to sám, je to součást tvého trestu, Loki. Otec to nařídil a ty se s tím smíříš. Stejně jako ses smířil s vyhnanstvím na Midgard," domlouval mu Thor.

"Není to můj otec a nesmířil jsem se s tím a nesmířím se ani s tím, abych byl připoutaný k tomu směšnému stvoření," ukázal černovlasý bůh na mě.

"Směšné stvoření?" podívala jsem se s podivem na Tonyho, který se popod vousy uchichtával, "mě to přišlo jako urážky a né jako vtip."

"Přátelé, musíme vyrazit," otevřel dveře na terasu Thor a já polkla.

"No, tak vzhůru na Asgard." Postavila jsem se vedle Thora, který mě chytil za rameno, Loki si stoupl vedle mě a já nervózně koukala na Starka, který nás sledoval z bezpečí domu.

"Heimdalle!" zakřičel Thor do nebe a během pár vteřin se můj svět změnil v jednu barevnou šmouhu.Před pádem na zem mě zachytili pevné ruce a já měla co dělat, abych svému zachránci nepozvracela boty.

"Už to skončilo?"

"Jo, už můžeš otevřít oči. Vítej v Asgardu," promluvil Thor a opatrně mě pustil. Udělala jsem, jak řekl, a pískla překvapením. Byly jsme v kruhové místnosti, která vypadala přesně jako ve filmu.

"Bohové, tohle se mi snad jenom zdá," řekla jsem. Uprostřed místnosti stál vysoký černoch, strážce Bifrostu, Heimdall.

"Zdravím," usmála jsem se na něj, ale to už Thor nasadil Lokimu pouta a popoháněl nás, abychom byli co nejdříve v paláci.

"Ale já nejsem oblečená na to, abych se mohla producírovat před královskou rodinou!" vypískla jsem a podívala se na své černé tepláky a šedé tričko s Bambim.

"Loki, udělej s tím něco!" otočila jsem se na vězně za mnou, ale ten pokrčil rameny.

"A jak si asi myslíš, že to s tím minimem magie, co mám, udělám?" promnula jsem si čelo, úplně jsem zapomněla, že magie má akorát tolik, aby si udržel lidskou podobu. Na vysvětlenou, magie je jeho součástí, nelze mu jí úplně odebrat, jenom snížit její množství na tolik, aby s tím zvládl přežít. Loki bez magie je jako ženská bez kabelky na nákupech, naprosto bezpečně bezmocný. Co je ale na tom pravdy, to nevím, někdy jsem doma měla pocit, že má něco schované v rukávu a jenom čeká, až to bude moct vytasit.

Ale zpátky k nám. Procházka mostem a městem byla vskutku dlouhá, alespoň pro mě. Ale Asgard je naprosto úžasný, zlatý, nádherný, zlatý a zmínila jsem se, že je zlatý? Všude kolem. Od dveří paláce nás dokonce doprovázely ozbrojené stráže. Bylo mi jasné, že to bylo kvůli Lokimu, přece jen, je to válečný zločinec, či něco takového.

Thor nás uvedl do obrovské místnosti, kde na vyvýšeném místě trónil trůn a na tom tróně sám Všeotec Odin. Frigga stála pod schody a okamžitě se k nám rozběhla. Objala se s Thorem a přitiskla dlaň na tvář svého mladšího syna.

"Loki," vydechla a já po očku sledovala, jak Loki sebou cukl, aby se dostal z jejího dosahu.

"Nech si ten sentiment," zavrčel a já úplně viděla, jak to Friggu bodlo u srdce.

"Chovej se slušně, je to tvoje matka," dloubla jsem ho do žeber a jeho nepřátelský pohled se upřel na mě.

"Není to moje matka," pan tvrdohlavý.

"Vychovala tě, aspoň trochu úcty by si projevit mohl," sykla jsem na něj a usmála se na královnu, která vzala mé ruce do mých.

"Tak ty jsi ta dívka z proroctví," usmála se na mě. Proroctví? Thor něco říkal, když jsme se potkali poprvé, ale já to pořád tak nějak nechápala. Mělo to ale co dělat s mým tetováním na ruce. Cosik o listu, který skrývá pravdu a nikdy neopadne. Že by vrána k vráně sedá? Nebo spíš lhář k lháři?

"Jo, to budu já. Říkejte mi Allassa," opětovala jsem úsměv.

"Friggo, to by stačilo. Vítej v Asgardu, smrtelnice. Myslím, že nejlepší bude, když hned přejdeme k obřadu," přerušil nás Odin.

"Ano, obřad, k tomu jsem se chtěl vyjádřit, naprosto s tím nesouhla…" Loki byl přerušen Odinem, který bouchl žezlem o zem.

"Nikoho nezajímá tvůj názor. Pro bezpečnost všech na zemi a i tu tvoji, budete svázáni."

Těší mě, když ostatní rozhodují za mě. To budeme jako v Death Note, kde byl Light připoután želízky na řetězu k L? Mně se ale nechce chodit s Lokim na záchod, vážně ne.

"Loki, jestli tě to utěší, mě se taky nikdo na názor neptal," podívala jsem se na spoutaného boha vedle sebe. Nijak ho to neoslnilo.

"Vše ti vysvětlím," pohladila mě po paži Frigga a odváděla nás za Odinem, který nás vedl pryč.Skončila jsem v nějaké lékařské místnosti, kde jsem seděla na lůžku, Loki naproti mně. Dokonce mu sundali pouta.

"Obřad je vcelku jednoduchý. Říznete se do ruky a spojíte svoji krev. Magie udělá zbytek za vás," vysvětlovala mi Frigga, protože asi viděla, že začínám být nervózní. Přikývla jsem.

"A co to spojení bude dělat?"

"V základě budete cítit přítomnost toho druhého. Taky se můžete ovlivňovat, ale u každé dvojice je to jiné, jak obřad proběhne. První dny budete unavení, než se pouto ustálí. Potom by mělo být vše v pořádku, pokud si budete na blízku."

Tak nějak už jsem se do obřadu nehrnula a zcela jsem chápala, proč Loki nechce být připoután. Já bych se sebou taky brzo zešílela, asi.

"A je to opravdu nutné?" podívala jsem se na Odina, který od asistentky přebral nůž s ornamenty na rukojeti.

"Fury trval na tom, že pokud bude Loki na Midgardu, musíme zabezpečit, aby se nevymkl z kontroly. První krokem bylo najít někoho z proroctví, kdo ho pohlídá, to se stalo. Jako druhý krok jsme vás nasadili k Starkovi do sídla, abyste byly oba pod kontrolou ostatních. To samotné bude ještě ukončeno tímto svázáním, kdy si zabezpečíme, aby Loki neutekl. Jakmile by se dostal moc daleko od tebe, bude to pro něj matoucí a přirozeně se bude chtít vrátit," objasňoval mi Thor.

"Nebylo by lepší mu třeba implantovat čip se sledovacím zařízením?" podotkla jsem, ale Thor mě nepochopil a jenom pokrčil rameny.

"Začneme," promluvil Odin a s nožem v ruce k nám vykročil.
 


Komentáře

1 Veru | Web | 28. listopadu 2013 v 18:26 | Reagovat

Šmarjá, to nám to pěkně začíná! :-) To chceš přidávat JENOM v pátek?! Do té doby umřu na abstinenční křeče! (a vůbec mi nevadí, jestli něco takového neexistuje, protože já na to umřu!) :-D

2 Tamten Loki | Web | 28. listopadu 2013 v 18:27 | Reagovat

Smažák s hranolkama a ubohý Loki spoutaný magickým rituálem se smrtelníkem - ať hodí kamenem, kdo si nikdy nedal a kdo to nikdy nesepsal! :-D Až je mi ho líto, kluka ušatýho. :-D

3 Wolf | 29. listopadu 2013 v 6:55 | Reagovat

Jsem si vygooglila, co je to  bondage a začala jsem hýkat jako idiot přes celý barák... :-D :-D
Loki je chudáček jako vždycky, když se ho zhostí fanynky nebo šílené ženské... :D
Házím kamanem, smážák jenom s chlebem a ubohého Lokiho jsem zatím nespoutala... zatím... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama