Zákon silnějšího - 11.kapitola

27. prosince 2013 v 18:51 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Zdravíčko!
Úspěšně jsem na Vás dneska zapomněla. Fakt. Je to asi pět minut, co jsem si vzpomněla, že je pátek a já bych měla přidat novou kapitolu. Úplně mi to vyfičelo z hlavy. Měli jste fajn Vánoce? U mě se celkem daly, mohlo to být i horší. Samozřejmě jsem nedostala žádný dárek týkající se Lokiho nebo Toma Hiddlestona. A to jsem chtěla klíčenku nebo polštářek z ebaye. Když už mluvíme o tom Tomovi, dala jsem se na facebooku do jedné jeho fanynkovské skupiny a nacvičuji tanec Get Loki na jeho narozeniny. Jelikož a protože jsem pohybově nenadaná, tak to vypadá všelijak, ale jestli to vyjde a já seženu kameru, pošlu to těm polkám a oni fakt udělají celosvětové video a pošlou to Tomovi... tak se z toho zblázním.
No, zatím užijte kapitoly, Loki se nám konečně vybarví. A já to jako vždy odskáču.

S Lokim jsem se shledala až v Novém Mexiku, kde jsme přistáli ve volné krajině, aby nás mohl Heimdall přenést do Asgardu. Byl spoutaný a na tváři měl roubík. Zřejmě byl někdo iniciativní.
Věnoval mi jeden dlouhý pohled, který zakončil na mých nespoutaných rukách.
"Já tady zločinec nejsem," měla jsem nutkání se obhájit. Pozvedl obočí a pak pohled sklopil, když přišel Thor.
"Připraveni? Heimdalle!" Z nebe se sneslo barevné světlo a pohltilo nás. Tentokrát jsem byla připravená a rychle se chytla Thora, abych při vystoupení nehodila tlamu.
"Už můžeš otevřít oči," řekl mi, až to všechno skončilo a já křečovitě svírala jeho paži. Pustila jsem ho, otevřela oči a pozdravila černocha stojícího uprostřed místnosti. Thor nás s Lokim zavedl ke koním, čekajícím venku. Spolu s desetičlennou stráží. A to jsem si myslela, že je Fury paranoidní. Lokiho ještě připoutali k dvěma strážcům řetězy.
"Není to přehnané?" zeptala jsem se Thora, za kterým jsem seděla na koni.
"Otec na tom trval," dostalo se mi odpovědi. Těší mě, že nejsem jediná, komu se to nelíbí, usoudila jsem podle Thorova tónu hlasu, že mu to taky není po srsti. Přece jen, je to jeho bratr.

V paláci nás přivítala Frigga, Odin byl nevrlý stejně jako vždy a Lokiho okamžitě odvedli do žaláře. Na chvíli jsem se bála, že tam skončím také, ale Frigga mě zavedla do velkého pokoje, který byl přidělený mě.
"Proč jsem tady? A neříkejte mi, že to má co dělat s proroctvím," zeptala jsem se jí, když jsem si místnost s obrovskou postelí prohlédla.
"Bylo vyřčeno, že ho nesmíš opustit za žádných okolností. Chci, abys mu nosila jídlo a byla mu společnicí i ve vězení. Je to sice zločinec a provinil se více, než jednou, ale pořád je to můj syn," vysvětlila mi Frigga.
"Stejně tomu nerozumím. Jsem obyčejný člověk, smrtelník, chcete-li. Nechápu, co tak velkého můžu pro Lokiho spásu udělat."
"A to je právě ono. Je možné, že ho spasíš ani nevíš jak," usmála se na mě královna.
"Pokud ovšem jeho duše ještě spasit jde," doplnila jsem.
"Nechám tě převléct do něčeho vhodnějšího a potom tě zavedu za svým nezbedným synem," slíbila mi Frigga a mě nezůstalo nic jiného, než přikývnout.

Pokud jsem si myslela, že starost o Lokiho bude stejná jako dosud, šeredně jsem se mýlila. Asgardské vězení pozůstávalo z několika místností oddělených zdí, které ale měli průhledný předek s bariérou.
Loki byl natolik privilegovaný, že neměl žádné sousedy. V dlouhé řadě cel byl jediný. Ovšem cely naproti byli plné různých existencí. Válečníci, lapkové, vrazi, cokoliv si představíte.
K Lokimu jsem směla třikrát za den s jídlem. A potom na celé odpoledne, pokud jsem chtěla. Já bych chtěla, ale Loki trucoval. Odmítal se mnou mluvit, donesla jsem mu jídlo, mlčel. Počkala jsem, než se nají, abych ho odnesla, pořád mlčel. Mluvila jsem na něj, spílala mu, málem se jednou i rozbrečela a on pořád mlčel.
Uběhli tři dny od našeho příchodu na Asgard a já trávila ráno s Friggou v její komnatě. Seděla jsem na vyřezávané židličce a stěžovala si na jejího adoptovaného syna. Královna seděla u toaletního stolku a nechávala služebnou, aby jí česala vlasy.
"Loki je tvrdohlavý. Řekla bych, že někdy víc, než kdy byl jako dítě Thor," usmála se do zrcadla.
"Chápu, že se cítí strašně, mě někdo takhle zradit, tak s ním taky nemluvím, ale musí si uvědomovat, že dělal chybu. Obrovskou. Je zaslepený pomstou a já nevím, jak mu ji vytlouct z hlavy," povzdychla jsem si, "rozmluvit mu ji totiž nešlo."
"Neměla bys trávit svůj čas přemýšlením nad mým synem. Slyšela jsem, že tě Sif s válečníky pozvala na vyjížďku. Proč nevyužít krásného dne? Já dneska Lokimu oběd zanesu, ty si odpočiň a uvolni se," Frigga mávnutím ruky odvolala služku, která se uklonila a odešla. Zamyslela jsem se a věděla jsem, že má královna pravdu. Proč nevyužít chvíli volna na něco jiného než sezení v pokoji? Loki si ani nevšimne, že mu jídlo donese někdo jiný než já. Třeba ho to donutí mluvit, aspoň s matkou.
"Dobrá, vyhrála jste. Jdu najít Sif a říct jí, že se k nim přidám," vstala jsem, protáhla se a uklonila se usmívající se královně, "pokud mě omluvíte, vaše veličenstvo."
"Ale samozřejmě, utíkej."

Vyjížďka byla fajn, na koni jsem seděla za Hogunem a užívala si krásnou přírodu okolo. Zakončili jsme ji u jezera, kde jsme se najedli a odpočali si. No, lépe řečeno, skončilo to vodní bitvou, kterou jsem sledovala z bezpečí stínu stromu na břehu, s kotníky ve vodě. Na Asgardu bylo teplo, sluníčko hřálo, ptáčci zpívali a děcka… ehm, válečnická trojka se Sif blbly ve vodě. Nakonec jsem ráda, že jsem se k nim přidala, za celou dobu jsem ani jednou nepomyslela na Lokiho nebo domov. Vyšplíchla voda a já skončila pořádně smáčená s otevřenou pusou a udiveným pohledem. Sif to rozesmálo natolik, že málem spadla do vody a Fandral na mě šplíchl znovu.
"No tohle jako teda ne!" zakřičela jsem a hupsla do vody za nimi s pomstou v očích.

Než jsem mohla jít Lokimu zanést večeři, musela jsem se kompletně celá převléct, protože triko i rifle skončili úplně mokré a neměli v plánu brzy uschnout. Frigga se sebou donesla služebné, nahnala mě do horké vany a zkulturnila. Skončila jsem navlečená v světle modrých šatech, vlasy, zkroucené do něžných prstýnků, mi splývaly na ramena a cítila jsem se jako princezna. Zřejmě si na mně Frigga kompenzuje nedostatek dcer.
K Lokimu mě jako vždy zavedla dvojice strážných. Položila jsem tác s jídlem a ovocem na stůl a posadila se naproti němu. Celou dobu vládl mému obličeji úsměv, což přešel jenom s pozvednutým obočím. Broukala jsem si nějakou melodii a čekala, až začne jíst.
"Dneska mě nebudeš nutit k rozhovoru?" jé, ono to mluví!
"Vypadám na to?"
"Vypadáš… kouzelně, přinejmenším."
"Kdo jsi a co jsi provedl s Lokim?" zahrála jsem zděšení, ale pak si podepřela rukou bradu a koukala se, jak se přehrabuje v jídle.
"Ubezpečuji tě, že jsem to pořád já. Jenom ty mi dneska přijdeš taková, jiná. Předpokládám, že za to může tvá absence u oběda," poukázal na mě vidličkou a já pokrčila rameny.
"Taky si občas zasloužím menší dovolenou. Byla jsem u jezera, pokud tě to zajímá. Se Sif, Fandralem, Hogunem a Volstaggem. A měla jsem se báječně, děkuji za optání."
Loki si jenom odfrkl a dál se věnoval masu. Po zbytek chvíle, než dojedl, jsme mlčeli. Pak jsem vzala prázdný tác a odcházela, když mi stoupl do cesty.
"Nezůstaneš dneska déle?" Překvapeně jsem se na něj podívala.
"Proč? Abys mě shazoval, nebo nedej bože na mě mlčel?"
"Uznávám, že jsem byl lépe vychovaný, ano. Jenom chci pobýt déle ve tvé přítomnosti, o nic víc mi nejde." Že by mu Frigga promluvila do svědomí a on si to vzal k srdci? Tomu se mi moc věřit nechtělo, ale položila jsem tác zpátky na stůl a podívala se na něho.
"Dobře, nějaký čas ti obětovat můžu. Tak co chceš?" Široce se usmál a posadil se na židly naproti mě. Ukázal před sebe a já si s povzdechem sedla.
"To je ti skutečně tak nepříjemně v mojí blízkosti?" okomentoval to černovlasý bůh.
"Ne, spíše jsem si odvykla s tebou mluvit. Však víš, poslední dni jsi nebyl zrovna ukecaný."
"Měl jsem toho hodně na mysli."
"To je blbá výmluva, Loki," zavrtěla jsem hlavou a prohrábla si vlasy.
"Samozřejmě. Řekni mi, už víš, jak dlouho budeme na Asgardu?"
"Nevím."
"Zadržel už S.H.I.E.L.D. generála?"
"Nemám od S.H.I.E.L.D.u žádné zprávy."
"Požádal tě Fandral o ruku?"
"Dva krát."
"Skutečně?" doufám, že ten údiv byl skutečný.
"Ne. Loki, na co si to tady hraješ, na dvacet otázek?"
"Jenom se snažím zjistit, co se za tu dobu, co jsem tady zavřený, stalo. Nemůžeš mi to mít za zlé," usmál se na mě. Něco mi na něm nesedělo.
"Loki, cos provedl?" vstala jsem zároveň s ním a couvala k východu.
"Ještě nic, má drahá," úsměv se mu rozšířil, a když mě chytil na ruku, projela mi kolem zápěstí zelená mlha. Magie, on na mě používá magii! Snažila jsem se mu vykroutit, ale položil mi ruku nad čelo, něco vyřkl a já se skácela k zemi s výkřikem bolesti a zkroutila se v křeči.
"To je za tvou zradu," sklonil se ke mně a zašeptal mi do ucha. To už do místnosti vkročili stráže s Thorem v závěsu a jediné, co si potom už pamatuji, bylo jenom Thorův zděšený hlas.
"Cos jí to provedl, bratře? Allasso? Allasso!"
 


Komentáře

1 Veru | Web | 27. prosince 2013 v 20:23 | Reagovat

Jááááj, chudák holka! Loki je pěkná mrcha, co jí provedl?! :D

2 Storm | 27. prosince 2013 v 23:54 | Reagovat

Pětadvacet si zaslouží! Nejdřív se lísá a pak...
Zkrátka, nemohla bys příští kapitolu vydat dřív? Prosííím, do pátku to nevydržím! *dělá psí oči*

3 Lucik | 28. prosince 2013 v 12:29 | Reagovat

Loki by potreboval srolovanyma novinama pres cumak :D
Jinak skvela kapitola :D ... ta taky se pridavam pro drivejsi vydani dalsi kapitolky :D prosiiim

4 Márč | Web | 28. prosince 2013 v 19:17 | Reagovat
5 Allassa | 28. prosince 2013 v 20:08 | Reagovat

Další kapitola by měla být v úterý. Vydává se dvakrát týdně, úterý a pátek. Pokud nezapomenu nebo mi nezkolabuje net nebo tak... :) Snažím se pravidelně.

6 Chilaili | Web | 28. prosince 2013 v 22:45 | Reagovat

Mmm tapeta mého mobilu (ten obrázek).. a to pod ní je taky super :D Časem si dočtu předešlé kapitoly :)

7 Vendy | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 22:47 | Reagovat

No já si snad pro tebe do toho počítače šáhnu! Takhle to končit? A nechat nás čekat další týden??? Héj, to není fér,. Mám slabé srdce, a jsem velmi citlivá :'( Nemůžeš mě nechat čekat, řekni že ne!
Né fajn. SUper kapitola :3 jenom se mi prosím ozvy na mail, chtěla bych se s tebou na něčem domluvit ;)

8 Allassa | 28. prosince 2013 v 23:27 | Reagovat

[7]:Vendy: Měla bys mít email, pokud jsem ho opsala správně ;) Kdyby ne, hoď mi ho normálně do komentáře, z toho odkazu se blbě čte. A nová kapitolka by měla být v úterý.

9 Tamten Loki | 30. prosince 2013 v 8:31 | Reagovat

"Kompenzuje si nedostatek dcer..." :-D
Jen do ní, Loki! :-D

10 Maggi | Web | 30. prosince 2013 v 22:29 | Reagovat

Polední dobou je Loki strašnej parchant. Ale všude! :D Taky se přidávám k té frontě na to aby byla další kapitolka dřív..
Ach jo, proč je Loki takovej strašnej Loki? Sem tam nějakej ten cit? Ne? :D

11 Wolf | Web | 30. prosince 2013 v 22:30 | Reagovat

Tak shrnuji všechny dojmy z povídky v jeden komentář: Samozřejmě, je nádherná a vtipná. Moc se mi líbí, že dáváš do Allasy stále něco ze sebe. Loki je v tvém podání pořád spíše vrrr, než ňuňu, ale když se políbili, tekly mi slzičky. :3 Líbí se mi tajemství proroctví a jsem zvědavá, co vlastně je to proroctví zač. :) Těším se na další kapitolu a doufám, že od příště již budu komentovat poctivě každou kapitolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama