Zákon silnějšího - 4.kapitola

3. prosince 2013 v 8:00 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Hezký den,
máme tady novou kapitolku, je kapánek delší. Od včerejška mě bolí v krku a mám rýmu, takže z práce akorát tak lezu rovnou do postele s čajem a psaní nijak nepokračuje. V pátek ale tady nová kapitolka bude, nebojte se. A co nás čeká? Trochu zamýšlení, nákupů a porad. Ještě Vám chci poděkovat za komentáře, bez nich by to nebylo ono.

Stála jsem u okna v Lokiho ložnici a koukala ven. Krásně tam sněžilo. Z nebe se snášely obrovské bílé vločky a padaly dolů, do ulic New Yorku. Dneska jsem to byla já, kdo z nás dvou byl první vzhůru, a i když jsem se ho snažila nevzbudit, když jsem šla sem, tak se mi to povedlo. Nevím, jestli to bylo neexistujícím poutem nebo osamělostí, ale cítila jsem se lépe, když jsem byla v Lokiho přítomnosti. Tony byl pořád někde v tahu, Pepper vedla jeho firmu a posledních několik dní jsem byla sama s Lokim a tak nějak si na to zvykla. Rozhodně lepší, než vyžírat Starkovy zásoby vodky a džusu sama v obýváku, to mě bavilo první dva dni tohoto nic nedělání.
"Slečno Allasso, pan Stark si žádá vaší přítomnosti při snídani," ozval se Jarvis do ticha.
"Řekni mu, že čekám, až se Loki osprchuje, pak přijdeme oba," řekla jsem zamyšleně a dál pozorovala zatažené nebe a sníh. Skutečně se mi stýskalo po životě u mě doma. Byla jsem zvyklá být sama, ale aspoň pár krát do týdne jsem zašla za bábou s dědou, bydlících přes ulici. Nikdo vám nedokáže nahradit vaši rodinu, ať už se snaží sebelíp. Ne, když tu rodinu máte a jste na ní zvyklí.
Loki vyšel z koupelny v černé tunice a zelených kalhotách asi z vlny. Kde bere tohle oblečení, když nemá magii, je pro mě záhadou. Říkám, nějaké eso v rukávu mít musí.
"Tony nás chce na snídani, slíbila jsem, že jakmile skončíš s ranní hygienou, tak se tam ukážeme," promluvila jsem. Stoupl si za mě a přese mě se díval ven. Asi cítil, že se mnou není všechno v pohodě.
"Jdem?" otočila jsem se na něj a podívala se do těch jeho nádherných zelených očí, které mě sledovali, jako sleduje dravec kořist.
"Jistě," odpověděl mi a já ho obešla, míříc ke dveřím.
"Nemám na ty tvoje psychologické hry s pohledy náladu, Loki, tak toho nech."

"To je dost, že jste tady," přivítal nás Tony s toastem v puse, " už jsem se chtěl podívat, jestli je vše v pořádku."
Loki to nekomentoval a já si kousavé poznámky nechala pro sebe.
"Ale copak, někdo tady vstal špatnou nohou z postele?"
"Nemyslím, že by bylo vhodné ji provokovat," ozval se Loki, když zahlédl mé zkřivení úst.
Sedla jsem si za bar a vzala z talíře toast. Stark chtěl protestovat, ale myslím, že můj pohled mluvil za vše.
"No, každopádně jsem vás sem chtěl zavolat kvůli tomu, že vím, že na vás teď poslední dva týdny nemám vůbec čas a vy dva spolu trávíte podstatnou část toho času. Proto jsem se rozhodl, že vás vezmu na vánoční nákupy. Teda Pepper s Happym."
"Nepamatuji se, že by mi Fury dovolil si vzít sebou peníze," promluvila jsem s plnou pusou Tonyho toastu.
"No on to byl nápad Pepper. Fury o tom zatím neví. A peníze nejsou problém, kdo si myslíš, že jsem?" postavil se do pozoru Tony a já se pousmála.
"Nechci být nikomu nijak na obtíž. Ať fyzicky nebo finančně."
"Taková skromnost! Za to si zasloužíš moji zlatou kreditku," mrkl na mě Tony.
"Fajn, kdy vyrážíme?"
"Třeba hned."
"A mě se na názor nikdo nezeptá?" ozval se Loki a já si až nyní uvědomila, že je v kuchyni s námi.
"Ne," promluvili jsme najednou s Tonym a já vyprskla smíchy. Tolik k mé trucovité náladě.

Vánoční nakupování s Pepper, Happym jako řidičem a Tonym jako průvodcem, je moje nová noční můra. A to jsme teprve v druhém obchoďáku v pořadí. Tony se zastavil v prodejně s obleky, zatímco já dotáhla Lokiho v převlečení, aby ho nikdo nepoznal, do knihkupectví. Konečně obchod, který se mi líbil. Lokimu zřejmě také, zakotvil se mnou v oddělení fantasy a četl si přebaly jednotlivých knih. Aspoň vím, co mu koupit k Vánocům, nějakou tlustou zajímavou bichli. Zamířila jsem do oddělení s mýty a báji a skutečně hezkou knihu našla. Byl tam výběr těch nejlepších mýtů z celého světa. Doufám, že je tam něco zajímavého i o Lokim. Ráda nakupuji dárky, které si pak můžu půjčit.
Z knihkupectví nás vytáhl Tony přímo do nějakého nóbl obchodu s oblečením, kde se mě snažil narvat do naprosto nechutně růžových šatů s hodně volánky.
"Žvýkačkově růžová ale pro ni není vhodná volba, Tony," usměrňovala ho Pepper a podávala mi tmavě modré šaty bez ramínek, "zkus tyhle a já ti donesu ještě nějaké na vyzkoušení."
"Ale k čemu potřebuji společenské šaty? Štědrý den trávím většinou v teplácích a až na večeři se zkulturním," kvílela jsem cestou ke kabinkám.
"Vánoční večírek, zlato, vánoční večírek u Tonyho Starka si nemůžeš nechat ujít. Taky chci, abys vypadala báječně. Žádné tepláky," rozplýval se Tony a já dneska už snad po sté protočila oči.

Sečteno a podtrženo, skončila jsem s několika nákupními taškami plných nového oblečení, hygienických potřeb, bot a několika knížek. Samozřejmě, mezi tím byly poschovávány dárky pro Tonyho (kolínská), Pepper (roztomilá šála s rukavicemi) a Lokiho (kniha). Tony mi založil účet, na který mi poslal nějaké peníze, takže u placení za dárky u mě být nemusel a s jeho kolínskou mi pomohla Pepper. Já jim na oplátku zakázala mi kupovat dárky, stačí bohatě to, co nakoupili dneska. Nějak ale nevěřím tomu, že to dodrží.

Večer jsem ležela v obýváku u teplé čokolády a dívala se na zprávy, které běžely na obrazovce přede mnou. New York se pořád vzpamatovával z útoku mimozemšťanů, obnovovací práce ale šly podle plánu a starosta byl spokojený. Po této informaci jsem se podívala na Lokiho, který seděl na druhé pohovce, a kroutila hlavou nad jeho úšklebkem.
"Nevím, jestli ti to někdo řekl, ale za tu spoušť tady kolem můžeš ty," poukázala jsem na známý fakt.
"Může si za to lidstvo samo," dostalo se mi odpovědi.
"To je blbost Loki a dobře to víš. Chittauri by tě nikdy nenechali vládnout v rozvíjející se civilizaci. Podívej se, jak to tady začali ničit, jenom co se otevřel portál. Byl bys král ruin a popela," zívla jsem a hodila po něm polštář. Zachytil ho a položil vedle sebe.
"Thanos mi slíbil Midgard," zatvrdil se černovlasý bůh.
"Jo, výměnou za teserakt, který jaksi nemáš a ani mít nebudeš. Je ti odejmuta magie, jsi tady vězněm a já tvým dozorcem. To je skvělý plán na ovládnutí lidstva, skutečně. Něco ti někde nevyšlo, Loki," začala jsem být kousavá. Tuhle debatu s ním vedu už po několikáté a on si nedá vysvětlit, že by se mohl mýlit.
"Ještě můžeš být rád, že jsi z toho vyvázl tak lehce. V mytologii jsi skončil uvázaný střevy vlastního syna, zašitou tlamou a jedem, který na tebe donekonečna kape. Ovšem se Sigyn, která ten jed zachytává," posadila jsem se a napila se čokolády. Byla skvělá.
"Vy lidé a vaše fantazie. Nikdy mě to nepřestane udivovat," čekala jsem nějakou jinou odpověď, na kterou jsem mu mohla vpálit milion a půl různých narážek, ale dneska štěstí asi při mně nestojí.
"A to jsi ještě zdaleka nečetl fan fikce, to by ses teprve divil, co jsou někteří schopni vymyslet."

Fury svolal do Avengers Tower poradu, takže ve věži bylo zase o něco veseleji. Loki trčel zavřený u sebe v pokoji, zatímco já bloumala po obytných patrech a užívala si pocitu volnosti. Alespoň na tu malou chvíli. Čím dál tím víc jsem se přichytila u toho, jak na Lokiho koukám a hodnotím ho. Není se čemu divit, je to neskutečně krásný muž, alespoň podle mých měřítek. Navyše jsem s ním trávila poměrnou část dní a … skutečně se snažím odůvodnit ten fakt, že se mi pomalu ale jistě dostává pod kůži? Teď ale ten skutečný, reálný Loki, ne ten vymodlený fanynkami. Loki je skutečný a je tady se mnou v New Yorku.
"Bohové, já jsem tak blbá," práskla jsem se dlaní do čela a nechápavých pohledů kolemjdoucích agentů ze S.H.I.E.L.D.u si nevšímala. Zamířila jsem do konferenční místnosti, kde jsem přistihla Hillovou s Furym při rozmluvě s kapitánem Amerikou a Hulkem. Teda momentálně doktorem Bannerem.
"Postrádám hlášení z posledních dvou týdnů," utrhl se na mě hned jednoočko.
"Nejsem váš agent, Fury, ten tón si nechte pro někoho, kdo ten titul splňuje," zavrtěla jsem hlavou, "hlášení vám můžu podat hned, během mé pěstounské péče o jednoho boha se nic zvláštního v revíru nestalo."
Fury po mně od začátku chtěl sepisovat vše, co se stalo od příchodu Lokiho do mého života. Prvních pár papírů to byla legrace, jenomže se to brzy ohraje a v poslední době není o čem psát. Pokud si ovšem nechtěl přečíst historku o tom, jak mě Jarvis učil vařit kafe v automatu a já se to snažila potom vysvětlit Lokimu.
"Ty musíš být Allassa. Já jsem Bruce Ban..."
"Já vím, kdo jste, doktore," má oblíbená věta ze mě vyklouzla už přirozeně.
"Ah, ano, samozřejmě. Musí to být pro tebe celkem matoucí, když vše, co jsi znala jenom jako fikci, je skutečné," snažil se se mnou zapříst rozhovor a trochu ubrat mé pozornosti na Furym. Povedlo se mu to.
"Už si tak nějak na to zvykám. Je to takové dechberoucí, víte. A teď pokud mě omluvíte, musím se jít podívat po svém svěřenci," rozloučila jsem se, hodila po Furym poslední pohled a zdrhla.
 


Komentáře

1 Lady Storm | 3. prosince 2013 v 19:41 | Reagovat

Ha, já dostat Starkovu kreditku, do Vánoc bych mu zruinovala konto!
Loki... zajímalo by mě, co řekne na tvůj dárek. :D
A na scénu se dostal i Bruce. Nemůžu si pomoct, ale my fanynky ho vždycky popisujeme takového miloučkého a roztomilého. Jeden by neřekl, že ho stačí vytočit a vymlátí z vás duši.
Těším se na pátek! :)

2 Veru | Web | 3. prosince 2013 v 22:02 | Reagovat

Jééé :-) Těším se na večírek možná tak trošičku doufááám, že se i něco stane? :-D

3 Tamten Loki | Web | 3. prosince 2013 v 22:28 | Reagovat

Storm mi to vzala z pusy. Kreditku sem a já bych mu ukázala, jaký byl :-D

4 Maggi | Web | 4. prosince 2013 v 15:13 | Reagovat

Awww, já miluju ty Lokiho argumenty ke všemu :D Ten obrázek mě dostal :'D
Budu sice opakovat, ale to já, kdybych měla Tonyho kreditku... :D
Ta povídka mě strašně baví, těším se na další :3

5 Wolf | 5. prosince 2013 v 21:59 | Reagovat

Dárek pro Lokiho... Lhář od Ćwieka. :D
Bruce opět roztomile roztomilý a Fury opět otravně otravný... :D
Tehle druh povídek mám nejraději. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama