Zákon silnějšího - 14.kapitola

10. ledna 2014 v 0:40 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Zdravíčko,
je tady pátek a konečně aktualizace Zákona Silnějšího. Dobrá zprává pro vás, během týdne se mi povedlo něco málo napsat. Takže jsem se z jednoho bloku přesunula do druhého. Potěší. Další aktualizace by mohla být snad dřív než v pátek. Uvidíme, co vymyslím a napíšu. Děkuji za komentáře, zmiňovala jsem se, že vás za ně miluju? :)Uběhlo několik dalších dní, které jsem trávila v přítomnosti Thora, jeho přátel, Friggy a občas jsem si našla čas i na Lokiho. Posledně jsem si stěžovala na nepřítomnost barev na vlasy a on mě málem vykopl z cely. Nemá to se mnou chlapec jednoduché. Já s ním ale taky ne. Na jednu stranu se ke mně sklání, hladí mě na zápěstí, na druhou je chladnější než noc v prosinci a promluví sotva dvě tři slova. Kdo se v tom má pak vyznat? Někdy mi přijde tajemnější než tajemný hrad v Karpatech.

"Ahoj, nesu ti večeři," pozdravila jsem ho a položila před něj na stůl tác s jídlem a vínem.
"Mluvil jsem dneska s Odinem," řekl mi a já zbystřila.
"A?"
"Vypadá to, že Thanos se dal do pohybu a pátrá po mně," uřezal kus masa a snědl ho.
"A?"
"Cítil jsem na svých mentálních bariérách, jak se mi snaží už nějakou dobu dostat do hlavy, co mu bez toho kopí moc nejde," další kus masa skončil v jeho žaludku.
"Thanos se tě snaží kontaktovat? Proč?"
"Podle všeho bude chtít, abych pykal za to, že jsem mu nedonesl Tesseract. Otázka je, jestli je schopen napadnout Asgard. Ale to není jenom to, o čem jsme mluvili," napil se vína. Napínal mě a dobře to věděl. Opřela jsem se o stůl a podívala se na něho.
"No?"
"Thor nás vezme zpátky na Midgard."
"No konečně správa, která stojí za to. Kdy?" rázem mi vykouzlil úsměv na tváři.
"Brzy," složil příbor na talíř, utřel si ubrouskem rty a opřel se s pohárem vína v ruce do opěrky.
"Co znamená brzy?" nakrčila jsem obočí.
"Brzy je brzy. V nejbližších dnech, týdnech, nevím, já mu do hlavy nevidím."
"Týdny?" zaskučela jsem. Ne, že by se mi na Asgardu nelíbilo, bylo tady krásně, všichni byli na mě milí a tak, ale… stýskalo se mi. A taky bylo otravné pořád nosit šaty dlouhé po kotníky, zvlášť když jsem menší než většina Asgardských žen, takže o lemy sukní zakopávám pravidelně. Hlavně na schodech. Schody a dlouhé šaty nejdou k sobě. Vůbec.
"Víš, co bude první, co po návratu udělám?" napil se a podíval se na mě.
"Hm?"
"Krom nutného telefonátu domů, samozřejmě. Přebarvím se."
"Už je to tady zas," přetočil černovlasý očima.
"Počkej, počkej, ještě jsem neskončila. Půjdu na diskotéku a pořádně si to užiju," zazubila jsem se.
"Kam?"
"Diskotéka… no, když to Fury a Stark dovolí, vezmu tě sebou. Na nějakou pořádnou pařbu," zasnila jsem se, "pořádně se odreagovat, vytančit, vyblbnout."
"Allasso, jsou chvíle, kdy ti vůbec nerozumím a ani si nejsem jistý, že ti rozumět chci."

Brzy se nakonec ukázalo na druhý den. Já ještě v noční košili, absolutně nepřipravená na nic, sotva vylezlá z postele a probuzená, než mě Frigga dostrkala do koupelny a pomohla mi se převléct do dalších dlouhých šatů. Na koně mě vysadil Thor a u Heimdalla jsem se potkala s čtyřčlennou skupinou strážných, Všeotcem a Lokim, jak jinak než znovu umlčeným náustkem a v řetězech.
"Thor Vás bude doprovázet až na místo určení. Loki má na rukou náramky omezující jeho magii, ovládací kámen od nich předá Thor řediteli Furymu. Doufám, že se znovu uvidíme, Allasso, budeš nám tady chybět," objala mě Frigga a já skutečně měla co dělat, abych zatlačila slzičku, která hrozila, že vyteče z očiček.
"Dám na Lokiho pozor," slíbila jsem jim. Thor mě potom zavedl do kopule, odkud Heimdall otevřel Bifrost a frrrrnk, letěli jsme zpátky na Zemi.

"Ani nevíš, jak ráda to tady znovu vidím," tentokrát jsem se Iron Manovi házela na krk já, hned po příchodu do Avengers Tower. Loki už byl odpoutaný a bez náhubku.
"A ty si ani neumíš představit, co mě stály opravy toho posledního útoku. Měl bych ho to nechat odpracovat!"
"Tony, prosím tě. Jako bys ho neznal," zasmála jsem se a už civilizovaněji podala ruku Clintovi. Stiskl mi ji a dokonce mi opětoval úsměv. Jo, toho chlápka můžu.
"Vánoční dárky, co jsi nám koupila, jsme našli mezi tvými věcmi, tak se jimi zatěžovat nemusíš. Jo, mám pro tebe tady něco od Furyho," hledal po kapsách Tony, "a tady to je." Na ruce mi připnul náramek až nápadně podobný tomu Lokiho.
"Co to je?" zajímala jsem se.
"Lokalizátor polohy, a asi jsem tě měl varovat, nesundáš to," řekl, když jsem se snažila si náramek odepnout. Nešel.
"To si ze mě děláš srandu," sjela jsem ho pohledem.
"Kdyby tě náhodou chtěl znovu někdo unést, takhle tě vystopujeme během chvilky a nebude nám to trvat celé měsíce," teď se Stark otočil na Lokiho, "a ten váš ruský generál, to je taky pěkný kvítko. Sice to trvalo, ale nakonec ho chytili v Palestině. Velký zvíře."
"Takže se nemusíme obávat dalších útoků?"
"Ze strany TERRORu určitě. Horší to bude s tou mimozemskou čeládkou, co jde po Lokim."
"Podle všech našich zpráv, Thanos mobilizuje své jednotky, ale nevíme, kdy a kde chtějí Chittauri zaútočit. Ani jak se sem dostanou, bez Tesseractu neotevřou portál," vložil se do debaty Thor. Posadila jsem se na pohovku a celá šťastná od Tonyho vzala džus. Bez vodky, na tento rozhovor potřebuji být vnímavá a tím pádem střízlivá.
"Co ty jejich obrovské godzillovské létající velryby? Ty by to vesmírem nezvládly?"
"Fury se spojil s NASA a na satelitech v několika set tisíc kilometrech v okolí Země se nic jim podobné nepohybuje. Vesmír monitorujeme už nějakou dobu a hlídáme každé podezřelé těleso prolétající naší galaxií," přispěl svou trochou do debaty Clint.
"A co nám říká tvoje hlava?" obrátila jsem se na Lokiho stojícího u terasy.
"Thanos se mě už nesnaží kontaktovat. Zřejmě mě na Midgardu nemůže zaměřit."
"V to jsme s Všeotcem doufali, proto byl Loki propuštěn zpátky sem," Thor stál vedle bratra a měřil si nás pohledem. Byla jsem ráda, že nás na letišti, kde jsme s Bifrostem v Novém Mexiku přistáli, přivítali jenom agenti a ne Fury. Na jeho výlevy a přednášky jsem se netěšila, ale absolvovala je v letadle směrujícím do New Yorku přes obrazovku počítače. Ani jsem nepípla, jenom souhlasila se všemi podmínkami, které nám nakladl na bedra, zatímco budeme s Lokim v Avengers Tower.
"Jo, vyslechla jsem si to všechno po cestě. Teď, když mě omluvíte," vstala jsem a prstem zamávala na Lokiho, "dám opožděně Lokimu jeho vánoční dárek. Abych na něj nezapomněla. Tony, připrav mi prosím tě nějaký notebook k používání. Jo a půjčím si mobil, musím uklidnit situaci doma. Clinte, šel bys se mnou za cca hodinu nakoupit? Potřebuji barvu na vlasy a to má skoro životní prioritu, momentálně."
Tony přikývl, Clint souhlasil, Loki bez nějaké viditelnější radosti se mnou šel do pokoje, kde jsem mu předala knihu a já si sedla na postel a připravovala se na minimálně hodinový telefonát domů. Loki s Thorem se vytratili do vedlejšího pokoje, tak jsem na to měla klid.
"Mám toho hodně co vysvětlovat," řekla jsem Tonymu, když mi donesl mobil.
"Fury s nimi udržoval kontakt. Dával jim vědět, že jsi v bezpečí."
"Díky," vzala jsem od něj přístroj a vyťukávala číslo.
"Jsem rád, že jsi zpátky. Už to tady začínala být nuda," usmál se na mě miliardář.
"Tak vyber klub, chci se jít večer bavit."
"Tvé přání je mi rozkazem," položil si zaťatou pěst na srdce a uklonil se mi.
"Tak se mi to líbí, pane Starku, tak se mi to líbí."
 


Komentáře

1 Lucik | 10. ledna 2014 v 12:12 | Reagovat

Hmm kamen na peceteni Lokiho magie ve Furyho rukou se mi nelibi :D
Kdyby byl u Allassy bylo by to bezpecnejsi :D ...
Jinak skvela kapitolka :) tesim se na dalsi

2 Chane | Web | 10. ledna 2014 v 14:51 | Reagovat

Jsem ták šťastná že jsi něco napsala. Moc se mí to líbí a potěšila jsi mě. Zjímalo by mě jak bude Loki reagovat dál a co se stane

3 Mrs. Writer | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 16:23 | Reagovat

Další kapitola! :3 Líbila se mi a ten konec.. XD Určitě se těším na další, ale mám takový pocit, že se tam něco určitě pokazí.. tohle je zatím až moc optimistické XDD Díky za další kapču :)

4 Kitikara | 11. ledna 2014 v 22:11 | Reagovat

Oh, díky moc za tuhle kapitolu. Konečně něco, kde není takové velké týrání našeho oblíbeného božstva. :-)

5 Maggi | Web | 12. ledna 2014 v 17:58 | Reagovat

Tajemný hrad v Karpatech. :'D To mě dostává. :D Moc pěkné, to čekání se vyplatilo. :) Jsem ráda, že další bude dřív jak v pátek. :)

6 Lucy | E-mail | Web | 12. ledna 2014 v 19:02 | Reagovat

Kapitola mi zvedla náladu a potřeba barvy na vlasy... hm, trochu mi to připomíná sebe:D Loki skvělý, Tony vtipný, pití nealko (cože?!) a kapitola dokonalá:) Taky tě milujeme:D

7 Lokia | Web | 13. ledna 2014 v 15:02 | Reagovat

ahojky, nechceš spřátelit? :)

8 Allassa | Web | 13. ledna 2014 v 18:24 | Reagovat

Díky všem za komentáře.

[7]: Jseš přidána do oblíbených odkazů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama