Zákon silnějšího - 15.kapitola

17. ledna 2014 v 19:09 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Dobrý večer,
dříve jsem se sem dostat nemohla, byla jsem se želvákem na veterinární klinice, kde dostával infuzi, sondu a antibiotika. Je nemocný. A taky jsem ještě před tím byla v práci. Dnešní kapitolka je taková oddechová se zajímavým vyústěním na konci. Doufám, že se vám bude líbit víc než mě. A taky mě těší, že jsem vám udělala radost novou povídkou She-Wolf.
Jinak mi tento měsíc konečně začal můj oblíbenej seriál Teen Wolf. Taky si myslíte, že je Derek a hlavně Isaac k sežrání? :) A co ještě jiného koukám? Vampire diaries a The Originals. A možná se konečně dokopu mrknout na Hru o trůny nebo Spartakus Krev a písek. Možná...
Shodou okolností, dneska jdu taky na disko disko :) .


"Vstávej, jdem se bavit!" vešla jsem k Lokimu do pokoje bez klepání. Ležel natažený na pohovce, v ruce knihu, co jsem mu dala a očividně si posledních pár hodin četl, co jsem byla pryč.
"Co sis to provedla s vlasy?"
"Obarvila je, už mě nebavilo, jak na té červené byly vidět odrosty. Dobré ne? Tony mi to plácal na hlavu, došel jsi o děsnou legraci," udělala jsem otočku, aby si moji nově hnědou hřívu mohl prohlédnout.
"Ta předtím se mi líbila víc," posadil se a hodila jsem po něm triko a rifle, co jsem držela v ruce.
"Jo, mě taky, ale blbě se to udržuje. Obleč se, jdeme ven."
"Já také?"
"Samotného tě tady nenechám, jdeš s námi," vešel do pokoje Tony ve slušivém sáčku. Já na sobě měla triko s průstřihy na ramenou, černé legíny a slušivou kostkovanou sukýnku.
"Chci, abyste věděli, že z toho nemám radost."
"Těžký nezájem Loki. Uvidíš, třeba se ti to bude líbit," zazubila jsem se na něho a vystrkala Tonyho ven z pokoje, aby se mohl v klidu převléct, "já si ještě namaluji nějakého smajlíka na obličej a můžeme vyrazit."

Klub byl narvaný k prasknutí, ale Tony nás dostal dovnitř. Dostali jsme vlastní box blízko parketu a obsluhu. Výhoda být známým po celém New Yorku, viditelně. Tonyho pištící fanynky mi lezli chvílemi na mozek, ale Iron Man byl ve svém živlu a dotáhl si k tomu flašku brandy nebo skotské nebo co to pije. Já se pro začátek spokojila s míchaným nápojem. Co měl Loki jsem nezjišťovala, ale hodně to vypadalo jako víno s colou.
Pokyvovala jsem hlavou do rytmu a sledovala dění kolem sebe. Tony se bavil s nějakým jeho známým, Loki srkal svoje pití a bylo na něm vidět, že by se nejraděj zahrabal do postele s knihou.
"Jdeme tančit?" strčila jsem do Tonyho, abych upoutala jeho pozornost. Usmál se a už mě tahal za ruku na parket. Tohle bude ještě hodně dlouhá noc.

Vydržela jsem na parketu, s malými přestávkami na pití, asi dvě a půl hodiny.
"To by jeden neřekl, že máš takovou výdrž," podal mi můj čtvrtý drink Tony. Zazubila jsem se na něho a sedla si vedle Lokiho.
"Kdybych neměla žízeň a oni nezpomalili, tak tam jsem do rána, ráda tančím."
"Nerada ploužáky?" Iron man si sedl naproti nám.
"Vždy raději utíkám, jakmile je vyhlásí. Někdy se mi to povede, jindy mě odchytí a já musím," pokrčila jsem rameny.
"Vaše představa o zábavě se od té Asgardské docela liší," ozval se snad poprvé za celý večer Loki.
"Nevíš, o co přicházíš, pojď na parket a my ti to předvedeme, s Tonym nám to docela šlo," mrkla jsem na něho.
"Obávám se, že místní tance neovládám."
"To není o tom, jestli umíš tančit nebo ne, Loki. Prostě cítíš hudbu a necháš ji sebou proplouvat. Do rytmu se pak už nějak trefíš, ne?" podíval se na mě pohledem, který jsem nedokázala rozluštit, tak jsem to nechala být. Začali se ozývat tóny další písničky a já vypískla, popadla ho za ruku a začala táhnout na parket.
"To je Pitbull a Marc Anthony, Rain over me, tu písničku zbožňuji. Musíš si to jít vyzkoušet na vlastní kůži!" Nedala jsem mu prostor na nějaké protesty a zatáhla ho do tancujícího davu. Začala jsem se vlnit do rytmu a pokoušela se Lokiho dostat do taneční nálady.
"No tak, Loki, nebuď labuť, zapoj boky, ruce, ukaž, že nejsi sketa!" Úspěchem bylo, že občas přešlápl na místě. Otočila jsem se k němu celým tělem, vzala ho za ruce a začala s nimi mávat kolem jeho těla.
"Až tohle skončí, vyřídím si to s tebou," zasyčel mi do ucha, když jsem se na něho nalepila a snažila se ho rozvlnit.
"Ale prosím tě, bav se trochu," obtočila jsem mu ruce kolem boků.
"Mám úplně jiné představy o tom, jak se bavit a tohle je vůbec nesplňuje."
Pustila jsem ho a tančila kolem něho sama.
"Tak mi ty tvé představy někdy musíš ukázat, jsem vážně zvědavá, jak se ty bavíš. Čtením knížek a mícháním alchymistických nápojů? Sem tam nějaké kouzlo či samota tvého pokoje?" popichovala jsem ho, už jsem přece jen v sobě nějaký ten drink měla.
"Neprovokuj boj, který nemůžeš vyhrát, Allasso," teď mě chytil za boky on a přitáhl si mě. Hudba už zase zpomalila a já si uvědomila, že nemám kam utéct. Položila jsem mu tedy ruce kolem krku a houpala se do rytmu písničky.
"Odvážnému štěstí přeje," odpověděla jsem mu. Chvíli jsme se na sebe jenom dívali a tančili. A šlo nám to, až jsem se divila, jak dobře jsme byli sehraní. Mlčení pokračovalo a já se utápěla v zeleném pohledu muže před sebou. Z tance nás vytrhl až Tony, který k nám přišel, a já se nedobrovolně od Lokiho odlepila.
"Tak konec srandy mládeži, jde se domů!"
"Tak brzo?" zatvářila jsem se zkroušeně.
"Máš půl čtvrté ráno."
"Noc je pořád mladá?" za pokus to stálo.
"Pro tebe možná jo, ale já už jsem pán v letech," tak tahle jeho věta mě rozesmála.
"Tak dáme ještě panáka a půjdeme," zavěsila jsem se do Tonyho a Loki nás z parketu následoval jako věrný pes.

Po příchodu do věže jsem se rozloučila s Tonym, který, podobně vrávoravým krokem jako já, šel do svého pokoje. Zůstala jsem stát v chodbě s Lokim po boku a zívala na celé kolo.
"Myslím, že jsem unavenější, než jsem si myslela. Ale byl to dobrý večer, ne?"
"Pití bylo dobré, to ano. Ale jsem zvyklý na jinou hudbu."
"No jo, kapelu s harfami a klarinety tam zrovna neměli," přitakala jsem. Vyzula jsem si botky a začala si rozepínat sukni, "dobrou noc, Loki."
Hodila jsem rychlou pětiminutovou sprchu a praštila sebou do postele. Chvíli jsem hleděla jenom tak do stropu.
"Sakra," posadila jsem se a složila hlavu do dlaní, "mě se vůbec nechce spát."
Vstala jsem a vyšla z pokoje. Zpod Lokiho dveří se ještě svítilo, tak jsem na něho zkusila zaklepat. Otevřel a stál ve dveřích jenom v černých kalhotách a hruď měl holou. Polkla jsem.
"Přeješ si?"
"Nemůžu spát."
"A ode mě čekáš co?"
"Já nevím, nechceš si třeba povídat?" udělala jsem na něho psí oči a on s povzdechnutím ustoupil, abych mohla projít. Na posteli ležela otevřená kniha a přikrývky měl zmuchlané, jak na nich ležel.
Sedla jsem si na kraj a vzala knížku do ruky. Byl zrovna v části o egyptských bozích.
"Líbí se ti?" Blbá otázka, jinak by ji snad nečetl.
"Je zajímavá, ano. I když v některých věcech ohledně nás velice nepřesná."
"Tak jsou to mýty, nemůžeš to brát doslovně, zvlášť ty," položila jsem knihu na postel. Loki seděl vedle mě a po očku mě pozoroval. Nějakou chvíli jsme spolu mluvili o Asgardu a o tom, které věci jsou v knize jinak. Třeba Thor. Podle nějaké mé knížky doma nemá být vůbec blonďák, ale rudovlásek. Ve svém ješitném stavu mysli jsem se Lokiho zeptala, jestli se náhodou potají nepřebarvuje. Vysloužila jsem si tlumené zasmání.

Po nějaké době jsem se podívala na hodiny na zdi. Tři čtvrtě na sedm ráno.
"Asi je nejvyšší čas na to, abych tě nechala a šla spát," položila jsem Lokimu ruku na koleno. Tak jsem se zapomněla, no. Loki strnul, tak jsem ji zas odtáhl s omluvou.
"Jestli chceš, můžeš spát tady, postel je dost veliká." Ten chlap ví, jak mi vyrazit dech.
"To myslíš vážně?"
"Myslíš, že bych ti to jinak nabízel? Očividně nechceš být sama. Jinak bys tady nebyla." Dobře, vyhrál, prokoukl mě na kost.
"Skutečně chceš, abych s tebou spala v jedné posteli?" pořád jsem tomu nevěřila. Já a Loki v posteli, bok po boku. Nechce mě zas proklít, že ne?
"Snad se nebojíš, zaručuji se, že se tě ani nedotknu, pokud ti jde o tohle."
"Ne, tak jsem to nemyslela…"
"Moc myslíš."
"Jo, asi jo," přesunula jsem se na druhou stranu a celá nesvá se natáhla pro přikrývku. Loki zhasl a po chvilce jsem jenom cítila, jak se matrace přizpůsobila jeho váze. Otočila jsem se na bok čelem k němu a snažila se ho ve tmě rozeznat.
"Tak dobrou a děkuji."
"Dobrou noc."
 


Komentáře

1 Abby | 17. ledna 2014 v 19:18 | Reagovat

Tady nám to jiskří :3

2 Maggi | Web | 17. ledna 2014 v 22:33 | Reagovat

Nevím proč, ale já si Lokiho na diskotéce prostě nedokážu představit. :D Ale hodně jsi mě pobavila, to zase jo. :D Že by se Thor vážně přebarvoval? Teď si na to vzpomenu, kdikoli ho uvidím. :D Ten konec byl úžasný, mám nutkání začít pištět a skákat metr do vzduchu. :D

3 Chane | Web | 18. ledna 2014 v 0:30 | Reagovat

Pokusila jsem si představit Lokiho na diskotéce jak tam tak stojí uprostřed parketu a nemohla se přestat smát své vlastní fantazii jinak super kapitola doufám že to bude pokračovat. Jinak ten konec mě fakt dostal že by byl Loki tak ohledupný a laskyvý to se mi moc líbí. Jen tak dál

4 Clarissa | Web | 18. ledna 2014 v 17:02 | Reagovat

Bože, Stark, jako pán v letech? :D Tak to mě fakt dostalo.... :D

5 Lucy | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 22:29 | Reagovat

Ach, taky si chci povídat s Lokim!:D Jenom povídat, nic víc!:) Skvělá kapitola:D

6 Veru | Web | 20. ledna 2014 v 20:27 | Reagovat

Loki na disku? :D Hej, já tam chci být taky a vidět to na vlastní slepý oči! :D

7 Kitikara | 20. ledna 2014 v 22:56 | Reagovat

Hmm, sladké, za ten konec tě miluju, fakt miluju.

8 Jana | 27. ledna 2014 v 22:40 | Reagovat

Nejlepší "No tak, Loki, nebuď labuť,.." :D super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama