Zákon silnějšího - 16.kapitola

24. ledna 2014 v 19:52 | Allassa |  1. Zákon silnějšího
Hezký večer,
ano, dneska jsem na vás zapomněla a vzpomněla jsem si až teď. Jsem tento týden úplně mimo, já vím, nemusíte mi to připomínat.
Za celý týden jsem ani do jedné povídky nenapsala ani čárku. Jsem děsná, ano já vím, ale jsem pořád ještě mimo, pamatujete? Třeba něco sesmolím teď nebo o víkendu. Třeba...
Nechci si zde vylévat srdce nebo tak nějak, ale prostě... Viky mi chybí. Deset let je deset let, zvlášť, když je to někdo, kdo tady s vámi má být pomalu až do smrti.
Jo, už mám doma a přímo na sobě triko Hooked on Hiddleston. Je boží. Měla jsem ho už i v práci a každému ho ukazuji. Jsem otravná, ano já vím.
Dnešní kapitolka je plná zvratů, rozhovorů a takových těch věcí kolem toho. Však si to přečtěte sami.


Probudila jsem se do tepla. Než jsem otevřela oči, začala jsem vnímat vše kolem sebe. Pod hlavou jsem měla něco tvrdšího než polštář a kolem ramen něco omotané. Otevřela jsem tedy oči a setkala se s Lokiho krkem. Byla jsem k němu přitulená, on ležel na zádech a já z části na něm. Hlavu jsem měla položenou na jeho rameni, ruku na jeho hrudi a nohu přehozenou přes jeho. Přikrývka nás přikrývala od mých ramen dolů. Věděla jsem, že jsem tulič, ale že až takový … Z myšlenek mě vytrhl sám černovlasý bůh, který otočil hlavou, a já zjistila, že je po celou dobu mého pozorování vzhůru.
"Vidíš něco, co se ti líbí?"
"Spíše se divím, že jsi mě neproklel do šestého kolena," odtáhla jsem se od něj a posadila se. Do oken svítilo sluníčko a zalévalo celý pokoj.
"Ještě pořád tě drží ta moje malá lekce?" protáhl se a já vstala.
"Malá lekce? Loki, málem jsi mě zabil."
"A ty mi za to ochotně vlezeš do postele," hodil po mně tím svým křivým úsměvem.
"Koukám, že se chceš hned z rána hádat. Raděj se půjdu zkulturnit k sobě dřív, než tě něčím praštím," zavřela jsem za sebou dveře na chodbu a ocitla se přímo před Tonym, který chtěl zrovna zaklepat.
"Ty! A já. Za pět minut v kuchyni," řekl vážně a odešel. To mě asi někdo navrchu hodně nemá rád, takhle po ránu.

Do kuchyně jsem vešla se zívnutím a pohled na hodiny mě ubezpečil, že jsou skoro dvě odpoledne. Tony zrovna tahal z ledničky nějaké hotové jídlo.
"Chtěl jsi se mnou mluvit?" posadila jsem se za bar. Otočil se a zamířil na mě vidličkou.
"Jarvis mě hned po mém probuzení upozornil, že nejsi ve svém pokoji. Podle náramků jsem tě našel hned vedle, u Lokiho. Nechceš mi k tomu něco říct?" otočil na mě obrazovku od notebooku, kde se pro změnu ke mně tulí Loki ve lžičkové pozici. Teď nevím, jestli by nebylo lepší se probudit takhle.
"Ty máš v pokojích kamery?" zhrozila jsem se.
"Nezamlouvej to. Co je mezi tebou a Lokim? Uvědomuješ si, že je to válečný zločinec, mistr lží a tak dále? Jak s ním můžeš být po tom všem, co ti udělal v jednom pokoji sama, co hůř, v jedné posteli?"
"Ty mě skutečně vyslýcháš? Tohle nedělá ani můj otec."
"Allasso!" cinkla mikrovlnka a on z ní vytáhl misku s rýží a dal zehřát maso.
"Dobře, dobře. Prostě po tom jak jsme došli z baru, jsem nemohla spát, skončila jsem u Lokiho v pokoji a nějakou dobu jsme si povídali. Jelikož jsem nechtěla být sama, tak mi nabídl, abych zůstala u něj. Pokud si projedeš celý záznam, tak se mezi námi nic nestalo. Prostě takové přespání u kamaráda."
"Kamaráda?" významně pozvedl obočí.
"Tony, podívej se, ještě než jste mě hodili do ringu s Lokim, já toho filmového zbožňovala. Co ode mě čekáš?!"
"Soudnost? Minimálně dva krát tě málem nechal zabít a ty? Ty si ještě přilezeš pro nášup!"
Projela jsem si rukou po obličeji a unaveně se na něho podívala.
"Tony, já sama nevím, proč na něj reaguji tak, jak reaguji. Dokážu se na něj zlobit, fakt dokážu. Ale pak to pomine a já jsem k němu přitahována jak můra ke světlu."
"Asi ti nemusím vykládat, jak ty můry končí, že?"
"Možná je to něčím mezi námi, říkej si tomu, jak chceš, pouto, proroctví, osud…"
"Ty ho miluješ." Nebyla to otázka.
"Jo. Miluju ho." Skutečně jsem to řekla nahlas?
Tony si povzdychl a postavil přede mě rýži s masem.
"Víš doufám, co děláš? Nemusím mít s tebou takový ten rodičovský rozhovor o sexu a tak, že ne?"
"Tony! Jsem dospělá, jestli sis nevšiml!"
"To je dobře, doufal jsem, že to nebudu muset nikomu vysvětlovat," usmál se na mě Iron Man a já věděla, že ho budu mít za sebou, ať se rozhodnu jakkoli.

"Pane, něco se děje u pana Laufeysona v pokoji," ozval se Jarvis po chvíli ticha.
"A co přesně se děje, Jarvisi? Holí si snad nohy či předčítá Shakespeara?" Tony se přes bar podíval na mě. Vložila jsem si sousto rýže do pusy a kousala.
"Vypadá to, jakoby se tam otevřel portál z tesseractu. Měl byste se jít na to podívat."
"Chittauri," vydechla jsem, seskočila ze židle a rozběhla se chodbou, "Loki!"
"Ti emzáčtí parchanti," tlumeně za mnou nadával Tony a podle cinkotu a šramotu jsem si domyslela, že se na něm skládá brnění.
Doběhli jsme do Lokiho pokoje, Tony vyrazil dveře a já se chytla futer. Loki stál před námi, otočený dveřím zády a před ním z portálu lezl Chittauri s nějakou podivnou flintou v ruce.
"Zaplatíš, Asgarďane!"
"Loki, ne!" vběhla jsem před něj a Chittauri mě odhodil na skříň jako hadrovou panenku. Vážně bych asi měla přemýšlet před tím, než něco udělám.
Tony konečně začal střílet z obleku, ale Chittauri i na blízko střelám uhýbal. Dostal se až k Lokimu, který se bránil, jak mohl. Podivné věci podobné injekci v jeho ruce jsem si všimla až v okamihu, kdy ji měl Loki zapíchnutou v krku. Tony na vetřelce vytáhl těžší kalibr střeliva a Chittauri odletěl zpátky do portálu, který se začal zavírat. Loki se bezhlesně svezl na zem a já k němu došla po čtyřech. Převrátila jsem ho na záda a jeho hlavu si položila do klína.
"Loki? Loki?" snažila jsem se ho jemně profackovat, ale nic, černovlasý bůh nereagoval. Zkusila jsem mu tep, byl slabší, ale byl tam.
"Jsi v pořádku?" zeptal se mě Tony po tom, co prozkoumal zeď, kde byl portál.
"Narazila jsem si pár žeber, ale přežiju to. Horší to bude s Lokim, nereaguje, Tony, on se nechce probrat."
"Jarvisi, spoj se s Furym, na tohle budeme potřebovat Thora. Přesuňme ho na postel. Porozhlédni se kolem a zkus najít tu věc, kterou ho bodl," instruoval Tony Jarvise i mě. Přikývla jsem a pomohla mu Lokiho dát na postel. Pak jsem našla tu injekci a opatrně ji zdvihla. Na špičce ještě bylo trochu černé tekutiny.
"Co budeme dělat?" podívala jsem se na Iron Mana, který zřejmě z obleku komunikoval se S.H.I.E.L.D.em.
"Nezbývá nám nic jiného, než čekat."

Zbytek dne jsem strávila u Lokiho v pokoji, kde jsem čekala, až přijde Thor, zhrozí se a odejde. Pak přišel Fury, Hawkeye, dokonce se zastavil Banner a vzal si tu stříkačku, aby analyzoval tekutinu, která ho knokautovala. Pak znovu přišel Thor, tentokrát sebou měl svoji mamku, Friggu. Ta se okamžitě vrhla ke svému mladšímu synovi a jala se ho zkoumat pomocí magie. Trvalo to dlouho, na můj vkus až moc. Přeseděla jsem si zadek i nohy, jak jsem se snažila si najít polohu na sezení vedle postele s nehybným bohem. Který viditelně ve svém nedobrovolném spánku trpěl, stahoval rty, krčil obočí a nevypadal, že by se mu zdály krásné sny.
"Loki je ztracen v temnotě. Nedokážu se k němu sama dostat. Poslali ho do nejčernější části jeho mysli," ozvala se Frigga.
"Je nějaká možnost udělat protilátku? Banner na ní už jistě pracuje," přemýšlela jsem nahlas.
"Obávám se, že tohle je záležitost magie. Loki je na místě, odkud se sám bez pomoci nedostane."
"Dokážete ho odsud dostat?"
"Dokážu otevřít cestu k němu, ale neznám nikoho, kdo by se tam vydal a ještě držel dveře otevřené pro návrat."
Chvíli jsem její slova zpracovávala. Loki je uzavřen sám ve své mysli, ve svých nejčernějších vzpomínkách, momentech života a bohové vědí, v čem všem. Frigga se k němu nedostane, pokud by se tam s ním sama neuvěznila. Skutečně je temnota v jeho srdci tak velká? Moment, zarazila jsem své myšlenky. Srdce, temnota… cesta. A až tehdy mě to trklo.
Postavila jsem se čelem ke královně, ruce v pěst. Bylo to vlastně v celku jednoduché.
"Řekněte, co musím udělat. Jak se dostanu k Lokimu a jak ho donutím se vrátit k nám?"
Vše to bylo už vyřčeno.
"Povede ho temnotou srdce ke spáse či zatracení…"
"Sama stojící proti všem," dokončila za mě Frigga, "proroctví o Lokim a tobě, Allasso. Skutečně se chceš na tohle dát? Můžeš se navždy ztratit také, když se ti to nepovede."
"Za pokus to stojí, ne? Stejně nikoho lepšího na tohle neseženeme. Já už Lokiho odtud vykopu."
Do čeho jsem se to zase uvrtala?
 


Komentáře

1 Clarissa | Web | 24. ledna 2014 v 22:19 | Reagovat

Jo, do čeho ses to zas uvrtala? A ten náš exot taky?
Bože, tetelím se jak malá! :D

2 Chane | Web | 24. ledna 2014 v 22:39 | Reagovat

Uh jsem tak napjatá to se dělá ? Je to velmi zajímavé. Chudák Loki a Allassa je odvážná. Moc se mi to líbí nemohu se dočkat další kapitoly

3 Lucy | E-mail | Web | 24. ledna 2014 v 23:08 | Reagovat

Och-uch, tak tohle jsem nečekala! A Loki... chudáček můj jeden. Jinak lžičková pozice a otcovsky starostlivý Tony to rozsekali:D Konečně vyznání citů a proroctví!!! Jů! Nevšímej si toho, jsem mentálně narušená, ale jak s oblibou říkám... za všechno může Loki!

PS: Vikyho je mi líto.

4 Kitikara | 25. ledna 2014 v 1:02 | Reagovat

Ta úvodní scéna je prostě dokonalá. Fakt díky. A ten zbytek s bojem si přečtu až nebudu tak utahaná. Hmm, tulící scény zbožňuju, takže fakt díky za ni.

5 The Escapist | Web | 25. ledna 2014 v 13:58 | Reagovat

Chudák Loki! Snad bude zase v pohodě, jako že myslím, že jo :-D Ale i tak je to napínavé :-D

6 Mrs. Writer | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 15:43 | Reagovat

Lokiho nedostane ani jeho vlastní myšlení!! Šup šup Allaso, věřím ti! :D
Moc se těším na další díl :))

7 Veru | Web | 26. ledna 2014 v 18:15 | Reagovat

Šup na výlet do Lokiho mysli :D Takovej Nitrozpyt :D

8 Maggi | Web | 31. ledna 2014 v 22:38 | Reagovat

Tady někdo dřív jedná, než přemýšlí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama