300: Vzestup říše

7. března 2014 v 21:59 | Allassa |  Recenze
Dneska jsem byla na 300: Vzestup říše v kině. Pod perexem spoilery!

Nejdřív jsem si prvních deset minut říkala, jak já tohle přežiju. Samá řežba a samá krev. Ne, nevadí mi to, podívám se na to, ale abych na to šla do kina? To jsem se musela úplně zbláznit. Ale vydržela jsem až do konce a nebylo to tak strašné, jak jsem čekala.
Děj filmu mě teda nijak neoslovil, čekala bych od toho víc. Prolínání děje s prvním filmem jsem zvládla, ale jednu z scén ke konci filmu, jak z podpalubí hlavní hrdina vytáhne koně a na něm přeskáče perskou flotilu, to už bylo silný kafe i na mě.
Hlavní hrdina, neoholený sympaťák, toho jsem ještě zvládla. Hlavní záporňačka Artemisie byla skvělá, to se musí nechat. Ale stejně já na to šla jenom kvůli Xerxovi/Xerxesovi, skloňujte si to jak chcete. A toho ve filmu bylo podle mě žalostně málo. Jeho příběh se dal rozvinout mnohem víc, je tam tolik skrytého potenciálu, který zůstal nevyřešen... stejně tak jako zázemí Artemisie.
Co mě ale na filmu nejvíc dostalo a zaujalo, byla hudba. Ta byla skvělá, ať v bitevních scénách či jinde, prostě mi chvílemi dokázala vyrazit dech. Musím si stáhnout soundtrack.
Když to tak nějak shrnu, tak celý film ode mě dostane 6,5-7 bodů z 10.
A jako další vám zrecenzuji Přežijí jen milenci. Už to mám totiž na disku doma, tak na to do kina nemusím. V dubnu mě čeká Kapitán Amerika: Winter Soldier. Ne, podtitulek Návrat prvního Avengera se mi prostě nelíbí.
 


Komentáře

1 Gwen | Web | 4. května 2014 v 20:53 | Reagovat

Mě se třeba 300 Vzestup říše líbil moc a hlavně jak říkáš, Eva Green jako Artemisie byla okouzlující a každý záběr kamery na ni jsem si užíval :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama