She-Wolf - 10.kapitola

25. března 2014 v 16:40 | Allassa |  She-Wolf
Hezké úterý přeji.
Dneska tady máme výroční, desátou kapitolu. Jupí jou, jen tak dál!
Víte, jak jsem v pátek slíbila, že o víkendu pohnu Hranicí možností... no, tak sliby chyby, znáte to. Ale jo, něco jsem sepsala, jenom je toho asi pět až deset krát míň, než jsem zamýšlela.
A bude hůř, středa a čtvrtek budu celý den v práci, od desíti do večera, kvůli nachystání expedice cukrárny. Děs a hrůza, ale co bych pro firmu neudělala.
Baví vás vůbec tato povídka? Podle míry komentářů asi moc ne. Zřejmě jsem si ukrojila větší sousto, než jsem schopna sníst. A to přemýšlím nad pokračováním v Thorovi 2. Toho jsem ale na rozdíl od Avengers viděla jenom jednou. Ne, netroufnu si na to. Možná něco mezi těmi filmy, to by ještě šlo. Nebo úplně něco jiného...
No, já raděj mlčím, čtěte a dejte si kafíčko se sušenkama. Kafe mám dobrý, ale ty sušenky mi tady chybí.
.


Becca se probouzela z oblouznění jenom těžce. Lokiho vůli ze své hlavy vytěsnila pomocí své šelmy. Pro tři prostě místo v její hlavě už nebylo. Zvedla se z gauče, na kterém ležela a rozhlédla se kolem sebe.
Loki se usmál, když uviděl, že je vzhůru. Stál u Starkova baru a sledoval zmatenou dívku. Co ho na ní vlastně přilákalo? Proč poslouchal Bartonovi řeči o ní? Nebyla nijak krásná, znal mnohem hezčí ženy, na Asgardu i v jiných světech. Bylo to něco v ní, něco, co nedokázal popsat, ale jediný její pohled dokázal jeho srdce rozbušit jako zvon. Dívka, která dělala boha slabým v kolenou. Možná neměl nutit Bartona, aby mu o ní všechno řekl. Čím víc o ní slyšel, tím víc ji chtěl. Věděl, že Barton chová pro dívku nějaké city, i když si to jako správný profesionál nedokázal připustit. Becca bude v sobě taky něco skrývat, ale on už se postará, aby to zůstalo zahrabáno hodně hluboko.
"Vidím, že jsi vzhůru, Fenrir," promluvil a usmál se ještě víc, když viděl, jak dívka nadskočila a otočila se jeho směrem.
"Tohle je Stark Tower!"
"Ano," přešel kolem baru a došel až k ní. Teď už stála a bedlivě sledovala jeho každý krok. Natáhl ruku a uhladil jí pramen vlasů, který jí zavazel v očích, "půjčil jsem si ho na otevření portálu pro moje Chittauri. A ty, má malá Fenrir, ty budeš po mém boku, až tady budu všemu vládnout."
"Dobrovolně nikdy," zatvrdila se dívka, ale napadlo ji, že až bude válka, bude to možná to nejbezpečnější místo, jaké v ní najde. Po Lokiho boku, jako jeho co? Bodyguard, královna, osobní mazlíček?
"Vidím, že jsi silná a překonala jsi moc tesseractu. Nechci z tebe nemyslící loutku poslouchající moje příkazy. Ty je budeš přijímat ze své vlastní vůle. A to velice brzy," naklonil se k ní a poslední větu ji zašeptal přímo do ucha. Dívka uskočila s varovným zavrčením.
"Zas tak jednoduché to nebude," zavrtěla hlavou, "S.H.I.E.L.D. tě přijde zastavit. A pokud to bude v mých silách, tak…"
"Tak jim nepomůžeš, Fenrir. Nechtěj, abych na tebe použil kouzla a připoutal si tě jimi. Rozmysli se, buď jsi na straně těch slabých lidí, kteří nedokážou ochránit ani sami sebe, nebo na mojí, kde jim budu vládnout. Myslím, že takovou nabídku nelze odmítnout." A přežít, chtěl dodat. Bylo by skutečně smutné, kdyby tu hnědovlásku musel zabít.
Becca se kousla do rtu, až jí vylezly vrchní špičáky. Ještě vždy může hrát na dvě strany.
"Zůstaň tady, já se půjdu podívat, jak to našemu doktorovi jde s portálem," ukázal na dívku kopím Loki a vyšel na terasu.
Becca frustrovaně zamrčela a sedla si zpátky na gauč. Musí přece existovat způsob, jak z toho všeho ven.

Stark přistál na terase své věže a sledoval, jak tam Loki stojí a pak kopíruje jeho pohyby. Dostali se dovnitř a Tony zamířil okamžitě k baru. Becca vstala z gauče a otevřela pusu, že mu něco řekne, ale Loki na ní mávl rukou a ona ji zase poslušně zavřela.
"Přišel jsi apelovat na moji lidskost?"
"Ne, přišel jsem ti pohrozit. A vzít si agentku Smithovou."
"To sis měl nechat to brnění."
"No, už je dost sešlý a ty máš taky jen tu svítící hůlku. Chceš drink?"
Loki se podíval na kopí ve své ruce.
"Hehe, zdržování ti nepomůže."
"Ne ne, já hrozím. Nechceš? Fakt ne? Becco, tobě nenabídnu, potřebuji tě střízlivou. Ukaž kukadla. Á, moje oblíbená barva, modrá ti určitě neslušela," Stark došel až za bar a vybíral pití, "já si dám."
Loki přešel k oknu.
"Má armáda se blíží. Nelze ji zastavit," otočil se na Tonyho, "čeho se mám bát?"
"Avengers," prohlásil Stark a pak si všiml Lokiho zpytavého pohledu, "no, tak si říkáme. Jsme, jakože tým nejmocnějších hrdinů světa."
"Ano, viděl jsem," řekl Loki se samolibým úsměvem a za pas si k sobě přitáhl Beccu. Ta stála jako opařená a nechala se objímat jednou rukou.
"Jo, trvá nám to trochu dýl, než zaberem, uznávám, ale zkus si to spočítat: tvůj brácha, polobůh, supervoják, legenda, která je pořád dost živá, chlap, který dokáže vzteky zezelenat, párek elitních zabijáků, jak tak koukám, jedna nakvašená Vlčice, já bych ji pustil, než tě kousne," Loki skutečně Beccu odstrčil od sebe, "a ty, drsňáku, jsi je dokázal všechny nasrat."
"To byl plán."
"Ne moc dobrej. Až dorazí, počítej, že po tobě půjdou," Tony se skleničkou v ruce vyšel zpoza baru a Becca se přesunula za něj.
"Mám armádu," nenechal se zastrašit Loki.
"My máme Hulka," oponoval Tony.
"Ten vám, ale pokud vím, zběhnul."
"Ty to nechápeš, nebudeš tu šéf! Ať už to celý dopadne jakkoliv, žádnej trůn tě tu nečeká. Možná tu tvou armádu nezvládnem, ale pořád tu ještě budeš ty. A i když Zemi neochráníme, tak ji rozhodně pomstíme."
Tony se napil a Loki k němu přešel s nebezpečným výrazem v očích. Becca si mimovolně přejela dlaněmi po pažích, jak ji z toho pohledu zamrazilo.
"Tví přátelé po mně nepůjdou, budou mít dost práce s tebou," zvedl kopí a zapíchl ho Tonymu do reaktoru. A nic. Zkusil to znovu a opakovaně nic.
"Co to je?" nechápal.
"No, asi mírná disfunkce, to není nic vyjímečnýho. Jeden z pěti…" Tony to ani nedořekl a Loki ho držel pod krkem.
"Loki ne!"rozběhla se na ně Becca, ale Loki Tonyho hodil na zem a ji odstrčil, až upadla.
"Jarvisi, už to pusť!" Tony se zvedl na nohy a už měl znovu Lokiho ruku pod krkem.
"Všichni přede mnou padnete!"
"Pusť to! Start!" Loki Tonyho pozvedl a neceremoniálně ho prohodil oknem.
"Tony!" Becca stihla tak tak uhnout letící kapsli s Tonyho oblekem a doběhla k rozbitému oknu a sledovala, jak se brnění skládalo, "ty jsi úplný blázen!" Otočila se na Lokiho a praštila ho do hrudi. Ten se jenom zasmál, vzal ji za ruce, když se v okně objevil Iron Man.
"A ještě jednoho člověka jsi nasral. Becco, uhni," Becca vytrhla ruce ze sevření a s parakotoulem přes rameno uskočila od Lokiho, "jmenoval se Phil."
Loki zvedl kopí v útoku, ale Tony byl rychlejší a paprskem ho poslal na zem o několik metrů dál.
Mezitím se otevřel portál do vesmíru, ze kterého začali vylétávat Chittauri.
Tony to sledoval z bezpečí svého obleku u věže.
"Jasně, armáda," řekl a poodletěl, aby mohl první emzáky uvítat bojem.
 


Komentáře

1 Veru | Web | 25. března 2014 v 17:09 | Reagovat

"Jasně, armáda." :D Mě ta povídka baví náhodou! :) pokračuj prosííím :)

2 Chane | Web | 25. března 2014 v 20:39 | Reagovat

Mě ta povídka moc baví určitě pokračuj. Ach ten Loki určitě dostane co chce

3 Artemis | Web | 25. března 2014 v 20:54 | Reagovat

Aj mne sa páči tato poviedka a ak si chces pozrieť Thor 2 cz dabyng odporúčam stranku teevee  bezplatné

4 Clarissa | 25. března 2014 v 21:56 | Reagovat

Proč by byla špatná? Budiž, z valné části jsou to zatím opisy, ale já tuším i něco víc. :) :D
I o to pokračování Thora bych stála, kdyby ses uvolila. :)

5 Electra | Web | 26. března 2014 v 15:29 | Reagovat

Ešte dobre, že ma poviedka baví. Je to skvelé, ale Beccu príliš nechápem.

6 Veri | E-mail | Web | 26. března 2014 v 21:53 | Reagovat

Moc pěkný, mě se to líbí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama