Hranice možností - 3.kapitola

4. dubna 2014 v 13:16 | Allassa |  2. Hranice možností
Dobrý den,
po týdnové odmlce jsem zase zpátky s pokračováním Hranice možností. Bohužel na psaní jsem teď neměla moc času, protože jsem v práci víc než doma a jsem skutečně ráda, když padnu do postele a spím.
Aspoň, že je venku tak hezky. I když mně to moc nepomohlo tento týden, protože jsem měla odpolední a ráno jsem si toho sluníčka moc neužila.
Jo a dneska večer jdu do kina na Captain Amercia: The Winter Soldier (jak víte, český název nemám v lásce), tak vám sem hodím zítra recenzi.
V dnešní kapitole se seznámíte s novou postavou, která bude hrát v příběhu důležiitou úlohu.
Další aktualizace bude za týden. A jak to bude se She-wolf, zatím nevím. Buď bude, nebo nebude. Vyřešíme to vskutku Shakespearovsky.
Jo a obrázek se týká té nové postavy v ději. Tak nějak si ho představuji já (a ano, vím, že tento model je často zosobňován k Nathanielovi z Anity Blake).


Let na Asgard dopadl tak jako vždy. I když jsem Bifrostem několik měsíců necestovala, stejně mě po přistání měkly kolena a obracel žaludek. Heimdall stál uprostřed místnosti, meč už vytažený ze zařízení a na jeho zbroji bylo vidět, že válce jenom nepřihlíží.
"Heimdalle, jak to vypadá ve městě?" zajímal se Thor hned ze začátku.
"První obranná linie kolem Asgardu sotva drží. Všeotec nařídil evakuaci žen a dětí, budeme rádi, pokud nepřijde přímý útok. To naše linie nevydrží. Muži jsou unavení, Vanové na nás poslední den podnikly několik výpadů."
"Takže to stojí za houby, je vůbec bezpečná cesta k paláci?" přidala jsem se.
"Zatím je průchozí, ano. Vanové určili místo vyjednávání, Frey na vás bude čekat za městem."
"Loki, musíme si pospíšit. Chci před tím ještě mluvit s otcem," popoháněl nás bůh hromu a já s přetočenýma očima cupitala za ním a jeho bratrem.


"Skutečně je tohle všechno nutné?" ptala jsem se Friggy, zatímco jsem se otáčela před velikým zrcadlem. Na sobě jsem měla koženou zbroj, která mi chránila ramena, hrudník a rozstříhanou suknici, jak jinak než taky z kůže.
"Vždyť vypadám jak Xena," povzdychla jsem si, zatímco mi královna upravovala nárameník.
"Nevím, kdo je Xena, ale pokud máš jít s mými syny vyjednávat, nechci, abys šla nechráněná."
"Proč musím jít s nimi? Nejsem diplomatický typ, skutečně. Politice nerozumím a upřímně, nechci s tím ani začínat."
"Loki tě chce mít u sebe," řekla to, jakoby to vysvětlovalo všechno. Ano, s Lokim jsem se o tomto hádala cestou do paláce. Skutečně mě chce při sobě, až se bude vyjednávat, ale proč? Má nějaký skrytý plán, kterého jsem součástí? Co můžu udělat, aby to pohnulo místními dějinami? Já, smrtelník?
"To nic nevysvětluje. Na jednu stranu Furymu vehementně tvrdil, jak mě sebou nechce tahat do války, na druhou stranu mě bere do středu válečné vřavy?" měla bych se uklidnit. Loki snad ví, co dělá.
"Má milá, co se honí v Lokiho hlavě, to nikdo neví," pohladila mě Frigga po tváři.
"No, hlavně, že se tam neprohání Thanos," zamumlala jsem, "už jsou za dveřmi."
Skutečně, ozvalo se strohé zaklepání a dovnitř vstoupil můj miláček se svým blonďatým bratrem.
"Vypadáš skvěle, Allasso! Skoro jako Sif," plácl mě po rameni Thor a já se pod tím málem skácela.
"Opatrně, nezapomínej, že jsem člověk, křehký člověk!"
"Omlouvám se. Jsi připravená? Nechal jsem osedlat koně, je nejvyšší čas vyrazit."
"Vyjednávat budeš ty? Myslela jsem, že hlavním vyslancem bude Odin."
"Otce je zapotřebí tady. Hlavním vyjednávačem bude Loki. Jeho jazyk je v oblasti diplomacie mnohem lepší, než můj."
"To by odpovídalo," přikývla jsem. Podívala jsem se na královnu, která stála vedle mě a prohlížela si své syny. Oba už byli navlečení v brnění, pláště a helmy na svých místech.
"Je čas. Matko, popřej nám štěstí!" objal ji Thor.
"Všechno bude v pořádku. Věřím vám, stejně tak, jako vám věří váš otec. Loki, dávej pozor na Allassu," pohladila černovlasého boha po paži a Loki přikývl.
"Nespustím ji z očí, se mnou bude v bezpečí."
A tak jsme společně vyšli z místnosti a zamířili na dvůr, kde na nás čekali koně a osobní stráž.


Jízda netrvala dlouho, přibližně za půl hodiny jsme byli na místě. Seděla jsem na koni za Lokim a držela se ho jako klíště. Občas jsem zpoza něj vykoukla a ubezpečila se, že armáda, která byla rozložená za městem, je tam, kde má být a nepřibližuje se.
"Je jich nějak moc," promluvila jsem a tím přerušila rozhovor mezi Lokim a Thorem.
"Vanové nejsou válečníci jako my, Asové. Nevíme, kde vzali armádu tak velikou a dobře vycvičenou," odpověděl mi bůh hromu.
"Nemůže jim pomáhat někdo z venku? Stejně, jejich důvod pro válku je postavený na hlavu," přemítala jsem dál.
"Něco za tím bude, doufám, že to brzy zjistíme. Už vidím místo setkání, zřetelně na nás čekají. Pamatujte, snažíme se to urovnat, ne zhoršit."
"Říká ten pravý. Loki mi vykládal, jak moc rád máš boj a chaos války."
"To bylo. Teď chci jenom to nejlepší pro všechny světy. A proto je hlavní se další válce vyhnout."
Přikývla jsem. Loki zastavil koně několik desítek metrů od skupiny osob čekajících před námi. Dokonce na té travnaté pláni měli přichystaný i stůl pod stanem. Bylo vidět, že nezaháleli.
"Ať se děje cokoliv, nech mluvit mě. Jakmile by se to mělo zvrtnout, chci, abys vyskočila na koně a zmizela k Asgardu," sykl mi do ucha Loki, když mi pomáhal ze sedla.
"Dobře víš, že to neudělám, bez tebe neodejdu," drželi jsme se za předloktí a hleděli si do očí.
"Pořád můžu doufat v to, že budeš rozumná a doneseš Všeotci zprávy, kdybychom selhali."
"Já a rozumná? A na tom jsi byl kde?" usmála jsem se, "Odinovi doneseme zprávy spolu."
"Nechci vás rušit, ale je čas," přistavil se u nás Thor a tak jsme se s Lokim pustili.
"Pamatuj, co jsem ti říkal," políbil mě na čelo, což jsem od něho takhle na veřejno nečekala. Zřejmě ani Thor, který se jenom pousmál a poplácal ho po zádech. Společně jsme s pěti strážnými vykročili k stanu se stolem a Vaniry.


Thor stráže nechal asi dvacet metrů od stolu rozestavené do řádku a sledující každý náš krok.
"Vítám tě, Thore, synu Odinův," promluvil muž stojící před námi a já si ho pořádně prohlédla.
Byl pohledný a v jeho případě se dalo říct, krásný. Měl dlouhé, lehce zvlněné vlasy, v barvě sytého mahagonu. Perfektní pleť bez jediné chybičky a zeleno hnědé oči. Já ty svoje na něm skutečně mohla nechat. Byl vyšší než já, ale menší než Loki a Thor a pod šedou halenou měl určitě dokonalé tělo.
"Frey," kývl hlavou na pozdrav Thor a otočil se na Lokiho, "jsme tady s bratrem společně."
"Ano, skutečně. Vítám teda i tebe, Loki. Slyšel jsem, že jsi propadl kouzlům smrtelnice a jak vidím, zřejmě to bude pravda. Jenom, že mi to děvče nepřijde ničím výjimečné, alespoň vzhledem je celkem obyčejná. Skutečně na tebe musela použít kouzla, nebo máš tak slabé nároky?"
Zalapala jsem po dechu. To ten nafoukaný hejsek snad nemyslí vážně!
"Ubezpečuji tě, že Allassa na mě kouzla používat nemusela. A to, s kým se stýkám a žiju, není tvým problémem, Frey," zastal se mě Loki, "je v ní mnohem víc, než se na první pohled zdá."
"Omlouvám se, nechtěl jsem nikoho urazit."
"To určitě," zamumlala jsem a nevěřila mu ani nos mezi očima.
"Nejsme tady pro to, abychom diskutovali vztah mého bratra. Jsme tady, abychom se dohodli na míru," připomněl nám Thor to, pro co jsme tam přišli.
"Ano. Samozřejmě. Posadíme se?"
"Postojíme," Loki se ke mně sklonil, "chci, abys šla ke strážným. Teď hned a bez odmlouvání."
"Opatrně, Loki, nelíbí se mi to," řekla jsem s pohledem upřeným na toho krásného chlapa za stolem.
"Cítím tvůj neklid i tvé pobouření," to, že shledávám Freye atraktivním, si raději nechal pro sebe. Myslím, že tohle si vyřeší se mnou, až budeme sami. Prokleté pouto mezi námi, musím se naučit lépe stínit své emoce a pocity. Loki je v tom mistr, takže já z něj cítila jenom lehkou nedůvěru. Přesunula jsem pohled z Freye na Lokiho a otočila se. Když chce, abych čekala u stráží, tak ho poslechnu. Odpochodovala jsem z doslechu a v zádech cítila pohledy mužů, které jsem tam nechala. Ať to dopadne jakkoli, Lokimu jde o to, abych byla v bezpečí. Mně šlo u něho o to samé, ale na rozdíl od něj, já neměla tušení, jak ho v tom bezpečí udržet. Takže mi nezůstalo nic jiné, než čekat a doufat, že se nic nepokazí.
 


Komentáře

1 Electra | Web | 4. dubna 2014 v 14:37 | Reagovat

Skvelá kapitola. To som bola na Kapitánovi zo všetkých prvá??? Asi hej, necháme to tak a Loki je taký zlatý keď sa stará.

2 Armetis | Web | 4. dubna 2014 v 16:28 | Reagovat

Jeeee konečne a ja že sa tejto kapitoly nedoziem no nič skvela a ja a Electra sme na Capitanovi boli už včera a môžem povedať kedine waw :-)

3 Chane | Web | 4. dubna 2014 v 20:27 | Reagovat

Je to úžasná povídka moc se mi kapitola líbila chudák Allassa musí si hlídat mysl. Jsem ráda že jsi i přes vytíženost přidala další jsem za ní ráda a těším se na další :)

4 Krystý | Web | 5. dubna 2014 v 20:33 | Reagovat

Nádhera! Přiznám se, že jsem ti to tu prošmejdila a přečetla všechny tvé povídky :D Píšeš úžasně...

5 Allassa | 6. dubna 2014 v 11:32 | Reagovat

Děkuji Krystý, přidala jsem si tě do oblíbených, jak budu mít čas, prošmejdím já tvůj blog, vypadá velmi dobře a určitě si dobře počtu!

6 Vendy Abbygail Matthews | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 19:45 | Reagovat

Jéhé, takový to, když čteš strašně moc povídek a pak zapomínáš, o čem jsou ty předchozí :D
Skvělá kapitola;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama