Hranice možností - 10.kapitola

29. května 2014 v 23:32 | Allassa |  2. Hranice možností
A je to tady!
Další týden uběhl jako voda, já vesele řídím auto (a kupodivu mi to v pondělí po těch čtyřech letech i šlo) a mám volný víkend! Ten další budu v práci, budu teď dva týdny v kuse v práci od pondělí a to tam ještě jedu na školení. Úžasné úžasné.
Kapitolka je napsaná, vystavená, chybí vám ji už jenom přečist. A já pořád nemám zápletku...:(
Jo a za ten konec mě prosím neukamenujte... zachovali byste se snad vy jinak? Já teda ne. A Allassa je já :).
A bylo to tady. Den D, hodina H a minuta M. Stála jsem před trůnním sálem Asgardu ve svatebních šatech a Tonym po ruce.
"Já tomu stejně nemůžu uvěřit," hudroval, "povedu tě k oltáři."
"Jo, taky čekám, že odněkud někdo vylítne a zařve skrytá kamera, nachytala ses," povzdychla jsem si a upravila si rukavičky.
"Víš, je mi líto, že to takhle dopadlo. Ale je to pro blaho…"
"Země, ano já vím. Můj život proti miliardám. Proč nestrávit několik tisíc let po boku chlapa, ke kterému ani nevím, jestli něco cítím," přerušila jsem ho a spustila ruce.
"Takže to není zas tak nedobrovolné?"
"Já se nikdy nechtěla vdávat, takže o dobrovolnosti tady řeč není. Frey je krásný muž, to ano, dokonce se najde pár věcí, které bychom měli společné, ale… vdát se za něj? Vždyť ho nemám ráda, nemiluji ho. Přitahuje mě, ale chtíč má k lásce daleko," povzdychla jsem si. Skutečně se o tomto bavím s Tonym Starkem?
Nestihl mi na to nic říct, protože zevnitř zahrály fanfáry, tak mi jenom nabídl rámě a já se do něj zavěsila. Dveře se otevřely a my museli projít mezi lidmi, kteří nám tvořili cestičku až k trůnu s Odinem.
Modlila jsem se, abych nezakopla a nespadla, podpatky jsem doma nosila jenom v nejnutnějších případech, ale Tony mě pevně vedl dopředu.

Před námi tam stál Loki ve svém brnění a helmou na hlavě s Freyou, která měla tmavě zelené šaty ozdobené zlatou šerpou a doplňky. Ji sem přivedl její otec těsně před tím, než jsme s Tonym vešli.

Frey na sobě měl tmavě modrý plášť přehozený přes vlastní verzi brnění s halenou a kalhoty v šedé barvě. Tony mě mu předal a já cítila, jak se moje ruka třese v jeho. Podíval se na mě s úsměvem, jakoby mi zrovna on chtěl dodat klid a odvahu. Očima jsem zalétla za něj, k Lokimu, který si mě prohlížel s kamennou tváří, kterou uměl jenom on. Nakonec otočil hlavu před sebe, na Odina a Njörda, kteří nás měli spojit ve svazek manželský.

Neposlouchala jsem řeči, kterými utvrzovali Lokiho a Freyu. Stejně tak řeči, které vedli ke mně a Freyovi. V jednu chvíli mi Frey silně stiskl ruku a já se vzpamatovala natolik, abych řekla své tiché ano a tím zpečetila svůj osud. Právě jsem se stala ženou boha. Jenomže kapánek jinačího, než jsme všichni předpokládali.Cestu do síně, kde se konala svatební hostina, jsem moc nevnímala. Posadili mě vedle Freye, který seděl vedle sestry a Lokiho. Po mé pravé straně seděla Frigga a ustaraně mě sledovala. Ještě mi úplně nedošlo, co se vlastně stalo, a i když jsem mohla být naštvaná na Lokiho sebevíce, nemohla jsem uvěřit tomu, že nás skutečně rozdělili. Navždy. No a při přípitku mi to došlo. Je to moje svatba. Zřejmě první a poslední. Tak bych si ji měla užívat ne? Podívala jsem se na muže vedle sebe a pořádně si ho prohlédla.

"Můj manžel," zamumlala jsem do skleničky a posadila se s ostatními, "tak to bych si měla pořádně zapamatovat."

Sloužící nám donesli jídlo a pití, já se okamžitě zmocnila sklenice s medovinou.

"Dámy většinou pijí víno," promluvil na mě Frey s úsměvem. Usmála jsem se.

"Já nejsem většina dam. Medovinu zbožňuji."

"Jenom opatrně, přece jen nechceš, aby sis dnešní den a noc," významně se pousmál, "nepamatovala."

A pak mě to trklo. Svatební noc.

"A kurva," vypila jsem pití na ex a nechala si ho od sluhy dolít.

"První tanec patří novomanželům," zahřímal muž uvádějící hostinu a já byla vlečena doprostřed sálu. Nervózně jsem položila svou dlaň na Freyovu. Tohle zvládnu, nacvičovala jsem to na Vanaheimu tři dny v kuse. Zahrála hudba a já se uklonila. Frey to opětoval, chytil mě jednou rukou pod lopatkou a druhou mě vedl. Valčík, waltz i polku zvládnu a úvodní tanec je taková obměna těchto tanců s různými otáčivými a uklánějícími se figurami.

První tanec jsem zvládla, druhý jakbysmet. Na třetí se k nám přidali ostatní a Freyovi na rameno zaklepal Loki.

"Pokud ti to nevadí, tento tanec bych si rád prohodil."

"Samozřejmě," Frey mě pustil a předal Lokimu, "buď na něj hodná."

"Mluví jako by tě znal," poznamenal Loki, když si mě k sobě přitáhl.

"Očividně mě poznává. Což se nedá říct o tobě," odsekla jsem a vyhýbala se očnímu kontaktu.

"Ještě pořád se na mě zlobíš," to bylo konstatování.

"A co jiného mi zůstává?" zadívala jsem se na sourozeneckou dvojici kroužící kolem nás. Freya nás sledovala jako ostříž.

"Je tolik možností jak být spolu," protočil mě kolem sebe.

"Loki," poprvé jsem se mu podívala do očí, "není to tak jednoduché. A ještě pořád se zlobím."

"Víš, mezi námi," přitáhl si mě k sobě a dýchl mi na ucho, "i když jsi žena jiného muže, jsi pořád moje. A já velice nerad přicházím o to, co je mé."

Pustil mou ruku a políbil prsty. Jeho místo brzy zaplnil Tony a Loki se mi ztratil v davu.

"Veselka jak vyšitá, jedna nevěsta vražedně kouká po druhé, která je tak trochu mimo. Hotová zápletka na nějaký thriller."

"Tony," varovný tón v mém hlase se nedal přehlédnout, "nezačínej. Tanči a heplni mi se uvolnit. Měla bych si to tady užívat."

"To bys měla, drahá, to bys měla. Teď jsi princezna, prakticky nesmrtelná a uvězněná v jiném světě. Po boku máš chlapa, který tě celou tu dobu co tě zná, nechápe a tvá životní láska je spokojená sama se sebou a svou novou manželkou. Zapomněl jsem na něco?"
"Že to není thriller ale tragikomedie," pousmála jsem se, "potřebuji panáka. A nejlíp dvojitého."

"Vodku s džusem nevedou, už jsem to zkoušel."

"Jaká škoda. Pojď, jdeme se napít aspoň té skvělé medoviny dřív, než si mě odchytne k tanci někdo další."

Tony mi nabídl rámě a já se do něj s úsměvem zavěsila.

"Na tento den přece nechceme zapomenout."

Souhlasila jsem.Bylo něco po půlnoci, kdy se ke mně u stolu přidal Frey a vzal mě za loket. Přerušila jsem svůj rozhovor s Tonym, který mě celý večer nenápadně doprovázel, a zaostřila na svého manžela.

"Je na čase, abychom se odebrali do svých komnat."

Rázem mi z tváře zmizel úsměv a musela jsem zblednout o sto odstínů. Hledala jsem očima pomoc u Tonyho, ale ten jenom pokrčil rameny. Můj manžel, můj boj.

Nechala jsem se odvést ze sálu na chodbu. Jak jsme šli, lidé trousili různé oplzlé poznámky o tom, kam se ztrácíme a co bude následovat. Lokiho a Freyu jsem už nikde neviděla.Frey za námi zavřel dveře ložnice a já se zastavila uprostřed na kožešině ležící před velkou postelí s nebesy. Došel těsně za mě a položil mi ruce na ramena. Pohladil mě po pažích a tím mi svlékal ramínka rukávů. Pokud jsem celou svatební oslavu byla v jakéž takéž pohodě, veškerý klid byl ta tam.

Frey mě políbil mezi krk a klíční kost a já mu mimoděk umožnila lepší přístup nakloněním hlavy na druhou stranu. Jeho ruce přešly na boky a otočil mě. Dívala jsem se do země a zrychleně dýchala.

"Allasso," zvedl mi hlavu dvěma prsty pod bradou a já se na něj podívala, "není se čeho bát. Může to být příjemné pro nás oba."

Nadechla jsem se a zhluboka vydechla. Čert to vem, stojí přede mnou jeden z nejkrásnějších chlapů, jaké jsem kdy viděla, a chce se se mnou pomilovat. Tak proč ne? Morální zábrany musím na chvíli šupnout stranou.

Frey se sklonil a políbil mě. Měl jemné rty a chutnal po medovině. Položila jsem mu ruce kolem krku a hodila všechno za hlavu. Nechci ani pomyslet na to, co dělá Loki s Freyou. Po tváři mi ukápla slza, když mě můj manžel směroval na postel. Poslední pouta, která mě s Lokim pojila, byla zpřetrhána a já se nechala povalit na matraci. Toto bude ještě dlouhá noc.
 


Komentáře

1 Electra | Web | 30. května 2014 v 16:46 | Reagovat

Skvelá kapitola!!! Mám taký pocit že týmto slovným spojenīm začínam každý komentár ale je mi to jedno, dokonale vyjadruje moje pocity. Že nemáš zápletku??? Mňa by zaujímalo ako to rozpletieš, Allassa musí skončiť s Lokim za každú cenu.

2 Iko | E-mail | Web | 30. května 2014 v 18:58 | Reagovat

Páni, to byla kapitola..! :D :) Hrozně se těším na další, a neboj- existuje tolik zápletek..třeba Thanos, nebo si konečně ten Loki uvědomí, že se má vykašlat na Freyu a utéct někam s Allassou..! :D :D

3 Krystý | Web | 30. května 2014 v 22:34 | Reagovat

Nádhera!! Těším se na další a Allasse se nedivým :D

4 Chane | Web | 30. května 2014 v 22:35 | Reagovat

Je tolik zápletek a přeji ti vymyslet tu nejlepší jinak kapitola byla skvělá, vážná i dokonale vystihující moc se těším na další.

5 Veri | 31. května 2014 v 21:28 | Reagovat

Super, skvělá kapitola :-D
Jsem zvědavá, jaká bude nakonec ta zápletka :-D

6 The Escapist | Web | 7. června 2014 v 21:21 | Reagovat

Skvělá kapitola, těším se na další :-)

7 Anoným | 7. dubna 2015 v 16:22 | Reagovat

Skvělá kapitola to jo, ale nevím no... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama