Královské povinnosti - 6.kapitola

3. října 2014 v 20:26 | Allassa |  2.25 Královské povinnosti
Dobrý večer.
Tak jsem tady s kapitolkou. Hip hip hurá, tady tahle byla rozepsaná přes měsíc.
Dneska jsem byla na matrice. Už zase. Ale tentokrát už s výsledkem. Od příštího týdne se budu jmenovat jinak. Bohužel mi nikdo Allassu do občanky nedá, ale našla jsem jméno, které se k ní blíží. Ne, Alina to není. Budu Alexandra. Tři a jako v Allassa, x jako s a l to taky má. Navyše Alexander znamená obránce mužů. Je to z řečtiny, jako mé první jméno, to je taky řecké. Když si to tak přeložím, budu skála, která brání muže :-D Vtipné. Zároveň s přidáním druhého jména jsem si rovnou nechala změnit příjmení. Vzala jsem si dědečkovo a ještě k tomu chlapskou verzi, takže žádná ová, ská nebo tak. Už se vážně těším na to, až budu všude měnit jméno, na pojišťovně, v bankách, práci, občance, řidičáku... bohové, já se zblázním. Proč jsem se na to dala, neví to někdo? Protože můžu. Jo, dobrý důvod.
Jinak jsem viděla první fotku z další série Hollow Crown. Byl na ní Benedict Cumberbatch bo jak se to píše. Jako Jindřich III. A já ještě pořád neměla to srdce se podívat na Jindřicha V. A to bych už jenom kvůli téhle povídce měla. Ale když hned prvních pár minut slzím jak blbá, to se nedá. To je jak s Válečným koněm. Taky jsem ho nedokoukala. Jenom po tu část s Tomem Hidlestonem a nepřátelskými kulomety. Nemám tyhle filmy ráda, fakt ne. Však víte, u Lokiho "smrti" v Thorovi 2 jsem brečela v kině. A to mám být dospělá osoba. Už nějaký ten pátek, víte. Pche.
Takže... čtěte, komentujte a tak dál. Mám vás ráda, to víte."Ally, no tak, pojď s námi, bude legrace," prosil mě Hal o několik dní později. To, že jsem byla na dýchánku s jeho tatínkem, jsem zamlčela. Úspěšně.
"Vy dva jste se úplně zbláznili," ukázala jsem na Poinse a prince, "chcete okrást zloděje? V lese? To jako fakt?"
"Jo."
"No, někdo vás dva musí hlídat, ne? Dobře, počítejte se mnou. Ale volno mi u paní Quickly vybaví Hal."
"Jak jinak. Uvidíš, bude to skvělé, vidět Falstaffa utíkat," plácl mě po rameni princ a já si povzdychla. Neměla jsem být z nás tří ta nejrozumnější já?

"Nemůžu uvěřit tomu, že tohle s vámi dělám," vrtěla jsem hlavou, když mi Poins nasazoval na hlavu kápi od pláště, který pro mě donesli. Stáli jsme uprostřed lesa, několik metrů od cesty, kudy měli jet hodnostáři, které chtěl Falstaff s Petem a Bardolphem okrást. Ti stáli u cesty, nedaleko nás, ale nemohli vidět, kde jsme. Měla jsem z toho legrační pocit v žaludku, že by se ozval strach? Nedočkavost? Já nevím. Klidně to mohlo být i vzrušení. Ne, to to určitě nebylo, to bych snad poznala.
"Pomůžeš nám je zastrašit, pak se společně zasmějeme a půjdeme zpátky do Eastcheapu. Falstaff tam určitě přijde a schválně si to vyslechneme z jeho pohledu," klepl mě na rameno Hal.
"Jak říkáš," pokrčila jsem rameny a schovala se za nejbližší kmen stromu.

A měli pravdu, vidět Falstaffa utíkat byla legrace. Dokonce se natáhl, jak statečně zdrhal. Měšec s penězi měl Hal. Doufám, že ho vrátí. Ne, že bych se o to strachovala, ale přece jen, ty peníze patří někomu jinému. Tolik k mým morálním zábranám.
Falstaff se samozřejmě přišel i s jeho nohsledy pochlubit, no chlubením se to nazvat nedalo. Prostě je napadlo tolik banditů, že jsme si to nemohli ani představit. Smích jsem schovávala za poháry, které jsem jim nesla ke stolu. I kdybych tam nebyla, jeho historka o přepadení byla neuvěřitelná. Prostě Falstaff a jeho nevymáchaná držka.
Jak to nakonec dopadlo? Falstaff s Halem zahráli divadlo, kde se Hal obhajoval před svým otcem, kterého hrál právě starý tlouštík. Seděla jsem mezi Dotty a paní Quickly a smála se s ostatními. Dokud někdo nezaklepal na dveře a paní Quickly tam nešla. Samozřejmě, že to byly problémy, nějací hodnostáři. Ani nevím jak, strhla se mela, jak se osazenstvo hostince snažilo co nejrychleji zmizet z místnosti. Hal si sedl na židličku doprostřed, Dotty se chystala sednout na jeho klín, když mě Hal vzal za ruku, protože jsem kolem něho procházela ke schodišti, a stáhl na sebe.
"Allassa to zvládne, běž se schovat," přikázal Dotty a ta zmizela s úšklebkem.
"Co mám zvládnout?" otočila jsem hlavu na Hala a cinkli jsme se nosy. Sakryš, moc blízko.
"Neboj, nebude to bolet," usmál se, kývl na paní Quickly a ta šla otevřít.
"Co nebude bol…" nestihla jsem dokončit, protože mě chytil za zátylek a přitáhl si hlavu ke své. Jeho druhá ruka sjela k mému stehnu, kde zmáčkl. Než jsem stihla zaprotestovat, měla jsem jeho hladové rty na svých a jeho jazyk v puse. Zmohla jsem se jen na překvapené uhm.
"Hraj se mnou," sykl a pokračoval v mém líbání.
"Tohle bude hodně drahé, Hale," zamumlala jsem, ale začala mu polibky oplácet. Rukou sjel z mého stehna a vyhrnul mi sukni tak, aby se dostal na kůži. Takhle nějak nás tam našli lidé, kteří se po něm sháněli. Lenivě jsem otočila hlavou a podívala se na ně.
"Hale, tihle budou tvoji."
Princ mě políbil na nos a věnoval pozornost mužům před ním. Já si schovala tvář do jeho košile, protože jsem se styděla. Nikdy jsem nebyla ta, která se muckala na veřejnosti a teď tohle. Takové divadlo. Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Líbilo a moc. Až moc. Na to, že tenhle muž je o několik set let starší než já a v mé době už dávno mrtev, tak líbat umí skutečně skvěle. Povzdychla jsem si. Budu muset najít ty Furyho dezertéry a co nejdřív tuhle misi ukončit, protože se mi to začíná vymykat z rukou.

Dopadlo to přesně tak, jak jsem čekala a já za několik dní znovu stála před vládcem Anglie a zpovídala se ze svých hanebných činů.
"A já můžu za to, že Hal si dělá, co chce? Vždyť avantýry měl i před tím, pochybuji, že byste si předvolával každou ženskou, se kterou něco měl. Proč jsem tedy tady?" přecházela jsem před trónem a rozhazovala rukama.
"Protože jsi viditelně jiná."
"Teď nevím, jestli vám mám děkovat za kompliment nebo se urazit, Vaše veličenstvo."
"Doslechl jsem se, že jsi šlechtična na útěku. Aspoň podle některých mých zdrojů. Nikdo neví, odkud jsi, kdo jsi, kde ses tady vzala. Samozřejmě, že to začne někoho zajímat."
"Myslím, že vy a vaše konexe by mi s něčím mohli pomoct," zastavila jsem se před ním, "ovšem nebude to zadarmo, že."
"Dohlídneš mi na Hala."
"To už dělám teď."
"Tak v tom budeš pokračovat. Co po nás potřebuješ, děvče?"
"Najít dva muže. Patří k Henrymu Percy, podle mých posledních zjištění. Potřebuji je dotáhnout do Londýna, aby je nikdo neviděl."
"V tom bych ti pomoct skutečně mohl, ovšem, nebude to zrovna lehké. Řekni mi, jak ti muži vypadají."
"Ale samozřejmě," nejlepší by bylo vytáhnout fotku, ale děsit domorodce se mi nechtělo. Naštěstí byl jeden agent na muže moc malý a druhý zjizvený v obličeji, takže nebude problém je poznat.
"A ještě bych měla jednu prosbu," řekla jsem, když jsem stála u dveří s kapucí pláště na hlavě, "potřebovala bych aspoň jedny nové šaty."

"Allasso, hledala jsem tě, kde jsi byla?" přivítala mě hned po příchodu do Eastwicku paní Quickly.
"Měla jsem něco na práci v městě. Stalo se něco?"
"Hal tě hledal, právě přijel z paláce." Jaké štěstí, že jsme se tam nepotkali. Asi by se hodně divil, že si chodím na dýchánky k jeho otci.
"Kde je teď?"
"Čeká na tebe v pokoji," ukázala na poschodí. Stiskla jsem jí rameno a poděkovala. Doufám, že mi všetečný princ neprolézá věcmi. Těžko bych některé z nich vysvětlovala.
Po cestě na schodech jsem ze sebe stáhla plášť a přeložila ho před levou ruku. Pravou jsem si otevřela dveře a vešla do skromné místnosti. Hal seděl na mé posteli a při mém příchodu vstal.
"Allasso, kde se touláš?"
"Tak různě," odpověděla jsem a položila plášť přes opěradlo židle, "stalo se něco?"
"Stalo," byl nervózní. Otočila jsem se čelem k němu a zvedla hlavu. Stál těsně přede mnou a ruce mi položil na ramena. Nevím, jestli podpíral sebe, nebo mě.
"A?" naznačila jsem mu, že má pokračovat.
"Jdu do války," řekl vážně.
"Aha," odtušila jsem, "s kým?"
"S Percym. S Henry Percym. Budu bojovat po otcově boku. Slíbil jsem to na svou rytířskou čest."
Tak tohle smrdí problémem. A ne malým. Jakto, že se mi o tom král nezmínil? Přišlo mi divné, že mi slíbil, že u Percyho najde muže, které hledám. Už vím, jak to asi chtěl udělat. Měla bych se zeptat Furyho, jestli je chce ještě živé.

"Kurde," zaklela jsem.
 


Komentáře

1 Phalandra | Web | 3. října 2014 v 20:55 | Reagovat

Wau, moc hezké... :3
Už se nehorázně těším na další kapitolku a doufám, že tam brzy přidáš zase i třeba nějaký sen či tak s Lokim.... :P

2 Kitikara | 3. října 2014 v 22:55 | Reagovat

Tohle za to čekání stálo. :-) Obzvláště ta líbací scéna. A doufám, že to ti agenti přežijí.

3 Catie | Web | 4. října 2014 v 11:17 | Reagovat

Tak som sa dočkala :D tu líbací scénu mám rada aj vo filme, a keď si ešte predstavím, že tam nie je Dotty, ale Allassa, ktorá sa mu riadne páči. Je to tak hrozne hravé ... a som zvedavá, čo s nimi plánuješ ďalej a aj či do toho nejako zapadne Loki. Lebo on žije v podstate aj v dobe, kedy sa toto odohráva, tak sa teším, ako to máš vymyslené :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama