Královské povinnosti - 9.kapitola

14. listopadu 2014 v 22:55 | Allassa |  2.25 Královské povinnosti
Hola hej, krásný večer všem!
Smutněte, je tady poslední kapitola Královských povinností. Přidám ještě epilog a tím ukončím sérii Allassa a princ Hal. Nebojte se, další bude na obzoru, ale dáme si krátkou pauzu, kdy budu přidávat jenom kapitoly k Vampire Traveler.
Což asi nečtete, protože mi u prologu a první kapitoly chybí komentáře. Já vím, že čekáte, že blog bude zaměřen čistě na Lokiho nebo Toma Hiddlestona, ale... anime je mou nedílnou součástí už deset let. A já chci uveřejňovat fanfikce na anime tady na blogu, protože je to můj blog. Takže máte smůlu, prostě to tak je a tak to bude. Říkáte si, že jsem zlá? Odpovím vám: Ano, já vím.
Takže hezké počtení, já jdu dál vymýšlet povídku na další Allassu s někým od Toma Hiddlestona. Jo a taky, mám v záloze ještě povídku z Vampire Diaries, Upířích deníků, chcete-li to česky. Jenom k ní nemám ani čárečku, ale čekám, že se k jejímu napsání brzy dokopu. Uvidíme, řekl slepý.

"Že já si to nemohla odpustit," nadávala jsem sama sobě, zatímco jsem stála v davu a snažila se zahlédnout čerstvě korunovaného Hala, tedy Henryho V. Nedokázala jsem odejít, když jsem věděla, že je to mezi námi tak špatné. A taky, chtěla jsem se rozloučit. Jsem přece slušně vychovaná.
"Cokoliv, co mi pomůže v noci lépe usnout," povzdychla jsem si. A jaká byla pravda? Prostě jsem ho chtěla vidět. Moje přání bylo vyslyšeno. Nevím, kde se vedle mě vzal Falstaff a jeho pitomé pochlebování a hulákání, ale jak šel Hal kolem, měla jsem co dělat, abych tlouštíka neumlčela, nejlépe navždy.
"Bůh žehnej králi! Králi Hale! Můj královský kluku!"
"Falstaffe, drž hubu," protočila jsem očima.
Hal procházel těsně kolem nás. Falstaff se protlačil strážnými a stanul za Halem.
"Bůh s tebou, ty můj chlapče zlatej!"
Všechno kolem ztichlo.
"Pane soudce, pryč s tím šílencem," promluvil Hal. Falstaff mezitím dál žvanil.
"Neznám tě, starče. Dej se na modlení. Šediny nehodí se pro šaška. Zdálo se mi, že znám muže jako ty, starého zlotřilého tlusťocha. Procitl jsem a ten sen se mi hnusí. Spíš pečuj o svou spásu, než o tělo. Přestaň se cpát, ať nemusí být tvůj hrob třikrát větší než pro ostatní. Neškleb se na mě jako idiot! Už nejsem takový, jaký jsem byl. Bůh ví a celý svět to brzy pozná, že odhodil jsem své minulé já," podíval se na mě a já držela jeho pohled, "a odvrhl ty, kdo mě provázeli." A mluvil dál, směrem k Falstaffovi.
"Jdeme dál," zakřičel nakonec.
"Velmi dobře, Hale, velmi dobře," promluvila jsem, když mě míjel. Otočil se, ale já se už prodírala davem pryč od uličky, kudy šel.

Seděla jsem na Halově posteli a čekala, až se objeví. Dostat se do jeho komnat bylo až moc jednoduché pro někoho, kdo se předtím stýkal s jeho otcem a znal stráže.
Dveře se otevřely a Hal vstoupil dovnitř. Zastavil se a zvedl hlavu, když si uvědomil, že není v pokoji sám.
"Co tady děláš? Jak ses sem dostala?"
"Nebudu ti přece vykládat všechny triky, které mám ještě v rukávu," postavila jsem se a přešla několik kroků směrem k němu. Zastavila jsem se na metr od něj a vzhlédla.
"Jasně jsem snad řekl, že se máte držet na deset mil ode mě."
"Přišla jsem se rozloučit, Hale," přerušila jsem ho dřív, než úplně vypěnil.
"Rozloučit?" zněl překvapeně.
"Ano," přikývla jsem, "vracím se zpátky domů."
"Tvá úloha skončila se smrtí mého otce, nic tě tady nedrží," nespouštěl ze mě zrak, "takže odcházíš nabízet své… služby zase jinam."
"Není to úplně přesně tak, jak jsi to řekl, ale v podstatě, máš pravdu. Tím, jak jsi při korunovaci usadil Falstaffa, jsi mi jenom dokázal to, že už mě víc nepotřebuješ. Už není kam, bych tě vedla a směrovala, jak jsem slíbila tvému otci a sama sobě. Není důvod tady dál zůstávat."
"Já nejsem dostatečný důvod, Allasso?" promluvil potichu.
"Hale," přešla jsem ten krok, který nás odděloval, a natáhla ruku. Pohladila jsem ho po tváři a on se opřel do mé dlaně.
"Vím, že jsme se nerozešli v dobrém, naposledy. Ale nemůžu na tebe přestat myslet, nepřestávám o tobě snít. Zůstaň," políbil mě na zápěstí, "a staň se mou milenkou."
"Tak to nefunguje Hale a ty to dobře víš. Teď jsi světu konečně začal ukazovat, kdo jsi. Přece to nezničíš tím, že by ses zahazoval se mnou. A v tajnosti to neudržíš. Dneska tady všechno mezi námi končí," stáhla jsem svou ruku, ale chytil ji do své a přitáhl si mě na hruď, "věřím, že z tebe bude dobrý král, Hale. Najdeš si krásnou a moudrou ženu, která se stane tvojí královnou a porodí ti nádherného syna. Budete spolu šťastní a ty zapomeneš, že jsem kdy tady byla."
"Allasso," dýchl mi do vlasů a zvedl mi bradu, abych se dívala na něj, "to není tak jednoduché, jako to podáváš."
"Já neřekla, že to bude jednoduché, Hale. Ani pro jednoho z nás," zavrtěla jsem hlavou, jak mi to jenom jeho prsty na mé bradě dovolily, "ale přesně takhle to bude."
Bolelo to, tam uvnitř v hrudníku, kde se nacházelo srdce. Ale musela jsem to udělat, nemohla jsem tady dál zůstávat, musela jsem se vrátit zpátky do svého času. Natáhla jsem se na špičky a spojila jeho rty se svými v našem posledním, zoufalém polibku.
"Sbohem, Hale," zašeptala jsem a vymanila se z jeho objetí. Oběhla jsem ho a vyběhla z komnaty pryč. Za rohem jsem vzala ze země svůj baťůžek s věcmi a vyhrnula rukáv od šatů, kde jsem měla schované zařízení, které mě přesune domů. Slyšela jsem Halovi chvatné kroky, jak za mnou vyběhl a rychle namačkala kód. V záblesku světla jsem mu zmizela dřív, než ke mně zpoza rohu došel.
 


Komentáře

1 Lucik | 14. listopadu 2014 v 23:14 | Reagovat

Co nam to delas? o.O takhle to ukoncit?? (omylem sem epilog precetla jako prvni) neeee... fnuk

2 ezzie | 15. listopadu 2014 v 16:11 | Reagovat

Moc krátké,
další díly co nejdříve,prooosím, smutně koukáme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama