Between beasts and monsters - 4.kapitola

26. prosince 2014 v 23:23 | Allassa |  Between beasts and monsters
Hezký sváteční večer všem.
Tak Vánoce nebyli taková katastrofa, jak jsem čekala. Divili byste se, ale alkohol dokáže zahnat kde jaké chmury.. kdyby mi ovšem na druhý den nebylo tak sakra blbě... no, ale co už, hlavně, že jsem se bavila.
Tento týden vám jako první přináším BBAM, takže hezké čtení.

Do Mystic Grillu jsem vstoupila jako první, s Kolem v těsném závěsu. Zastavila jsem se a rozhlédla, abych zjistila, kde kdo je. Klaus seděl na baru a přesně tam zamířil Kol, zatímco na mě mával Tyler z jednoho z boxů, kde seděl s Luckou a Damonem. Přešla jsem za nimi a po cestě shodila z ramen bundu. Tyler se postavil a pustil mě do boxu za něho. Sedla jsem si a vzala do ruky nápojový lístek.
"Takže ty a Kol, jo, chobote?"
Přes vršek papíru jsem se zadívala na Lucku, která se potutelně usmívala.
"Takže ty a Damon, jo?" vrátila jsem jí to.
"Touché," promluvil zmíněný upír, který měl ruku položenou na opěrce za Luckou.
"Neprovokujte mě a já nebudu provokovat vás. Mezi mnou a panem dokonalým nic není."
"Ne, že bys nechtěla," popíchla mě Lucka.
"O kolik kol panáků jsem přesně pozadu?"
"O tři," ozval se Damon a nalil do připraveného pohárku pití z flašky, kterou držel v ruce, "takže doháněj."
"Střízlivý nás nedostanou, co?" usmála jsem se a kopla to do sebe, "další prosím."
Dolil a já to stáhla na ex.
"Opatrně, nechceš se přeci hned zbortit," zadržel mě Tyler za ruku, když mi Damon nalil třetího panáka.
"Zaostávám, tak doháním, co se dá. Pak budu pít pomaleji, slibuji," pustil mě a já je tedy dohnala.
"Já chci jít pařit! Na parket," skuvíňala Lucka a já protočila očima.
"Takhle tady kňourá od té doby, co jsme přišli," pošeptal mi Tyler.
"Jop, to znám," odpověděla jsem mu a podívala se na zrzku sedící naproti mně, "ještě je brzo."
"A ty na to nejsi dostatečně ožralá," řekla moji oblíbenou hlášku.
"Přesně tak," mrkla jsem na ní.
"To budeme muset napravit," vzala Damonovi flašku z ruky a všem nám nalila. Opřela jsem se dozadu a založila ruce na prsou.
"Tak to hodně štěstí."

O několik kol panáků později mě Lucka vytáhla na parket, zatímco chlapci na nás hleděli a vesele dál pili. Nejdřív jsem jenom přesouvala váhu z jedné nohy na druhou, ale pak jsem si řekla, čert to vem a rozjela se. Ruce nahoru, kroutila jsem se do rytmu hudby společně s Luckou, která si to užívala plnými doušky.
Byla jsem trochu opilá, tak akorát, měla jsem lehko v hlavě a skvělou náladu. Ani jsem pořádně nezpozorovala, že se k nám přidal Damon, který zezadu objímal jednou rukou Lucku kolem pasu a pil z flaše v druhé ruce. Hudba o něco zpomalila a já měla v plánu odejít z parketu, slaďáky moje parketa zrovna nejsou. Jenomže akorát jsem se stihla otočit, když jsem se ocitla v objetí paží původního hybrida.
"Chystáš se někam, lásko?"
"No, zřejmě už nikam," pokrčila jsem rameny, když si mě Klaus přitáhl a já mu položila ruce kolem krku. Pohupovali jsme se do rytmu a já zahlédla Kola, jak se na nás mračí od baru a lije do sebe další alkohol.
"Nech ho žárlit," naklonil se k mému uchu Klaus.
"Nemá na co, mezi námi nic není," zavrtěla jsem hlavou, "je to tak k neuvěření?"
"Znám svého bratra, Alex, a musím říct, že se v tobě docela zhlédl. Jsi milá malá věcička s ostrým jazykem a ty on rád."
"Jo a taky ho pořád odmítám, což jeho egu zrovna dvakrát nepomáhá," zasmála jsem se a přejela mu prsty po šíji. Zavrčel. On fakt zavrčel!
"Ty hrozně ráda provokuješ, když jsi pod vlivem, co?" dýchl mi do ucha a já se zachvěla.
"Provokace je mé druhé jméno," skousla jsem si spodní ret a usmála se. Tančili jsme dál, dokud písnička neskončila a Klaus mě neotočil kolem vlastní osy.
"Děkuji za tanec, Alexandro," uklonil se mi a políbil mi klouby prstů, "myslíš, že mi Salvatore dovolí si další píseň zatančit s tvojí roztomilou sestřenicí?"
"Pokud čekáš, že ho od ní odtáhnu, tak tě budu muset zklamat, musíš si pomoci sám," zvedla jsem ruce v obranném gestu a se smíchem prošla kolem něj, "já si musím odskočit." A s máváním ruky jsem ho nechala na parketu a zamířila k toaletám. Jak jsem vycházela ven, cítila jsem, že alkohol v mé krvi už pracuje docela solidně a zachichotala se sama sobě.
"Jop, jsem oficiálně opilá," vracela jsem se chodbou nazpátek, když mi zrak padl na dvojici u stěny. Kluk tam měl holku přiraženou na stěnu a z mého pohledu ji velice vášnivě líbal na krku.
"Pardon, nenechte se rušit," chtěla jsem kolem nich rychle projít, ale klučina zvedl hlavu a já v něm poznala Kola. S bradou od krve.
"Jaké milé překvapení, lásko. Čekal jsem, že si budeš užívat s mým starším bratrem," propíchl mě pohledem a já zastavila asi pět kroků od něj a dívky.
"Klaus mě viditelně jenom potřeboval jako prostředníka, aby se dostal k Sukni," pokrčila jsem rameny a pak na něj ukázala prstem, "to je žárlivost, co slyším ve tvém hlase, Kole Mikaelsone?"
"To se ti musí jenom zdát, dokud ses tady neukázala, docela jsem se bavil," odstoupil od holky u zdi a jedním tahem ruky jí zlomil vaz.
"Víš, měl by sis najít skutečně nějaký jiný způsob, jak získat moji pozornost, než je zabíjení lidí."
Upíří rychlostí se ocitl u mě a teď jsem to byla já, kdo byl uvězněný mezi stěnou a jeho tělem.
"Stojíš moc blízko. Říká ti něco osobní prostor?"
Položil si ruku vedle mojí hlavy a druhou mě pohladil po tváři.
"Když jsi před chvílí tančila s mým bratrem tělo na tělo, tak ti to nevadilo."
"A teď jsi to vystihl, tančili jsme. Takové typy písniček se jaksi tělo na tělo tancují, ale to ty nemůžeš chápat, moc dlouho jsi ležel v rakvi s dýkou v srdci, když tohle tančení přišlo do módy."
Jeho pohled ztvrdl, pevně mě vzal za bradu a donutil se podívat nahoru na něj.
"Zahráváš si s ohněm, Alex. Mohla by ses ošklivě spálit." Chytila jsem ho za zápěstí a odtrhla ho od mojí brady.
"Jo, to mi pár lidí už taky řeklo. Jinak," pustila jsem jeho ruku a natáhla se pro změnu k jeho bradě já, "jsi celý od krve."
"Měníš téma?" otřel si bradu do rukávu a znovu se na mě podíval.
Usmála jsem se a pohodlně se opřela o zeď za sebou.
"Trošku," podívala jsem se doprava na mrtvolu ženy na zemi, "omlouvám se, pokud jsem ti překazila zábavu. Najdi si nějakou jinou a začni od znovu."
"Není třeba, už jsem ji našel," mrkl na mě a škodolibě se usmál. Zavrtěla jsem hlavou a protáhla se pod jeho paží.
"Já nevím jak ty, ale já si pod pojmem zábava nepředstavuji klábosení na chodbě u záchodů. Takže ukliď tu mrtvolu a přijď za námi," nechala jsem ho tam stát a vrátila se do baru.
"Kdes byla tak dlouho?" zeptal se mě Tyler, když jsem si sedla k němu do boxu.
"Nevěřil bys tomu, ale kecala s Kolem."
"A jsi v jednom kuse, máš pravdu, je to těžko k uvěření," podal mi panáka a přiťukli jsme si.
"Očividně má můj mladší bratr pro tebe slabost. Většinou jeho objekty zájmu nevydrží déle než pár dní," ozvalo se nade mnou.
"Elijahu, jak milé, že ses k nám přidal," usmála jsem se na něj a ukázala na prázdné místo naproti sobě, "prosím, sedni si k nám. Lucka s Damonem se asi hned tak nevrátí." Přijal nabízené místo a sedl si tak, aby viděl na nás i na dění v baru.
"Neviděli jste, kam se ztratil Niklaus?"
"Sorry, čip s GPS sledovacím zařízením jsem nechala na jeho obojku doma," natáhla jsem se pro flašku s pitím a nalila si další skleničku.
"Nebude ti ráno špatně?"
"Možná," pokrčila jsem rameny, "stejně jsem chtěla tuhle jako poslední. Nerada bych aby to se mnou praštilo a já si nic nepamatovala."
"Míníš udělat něco, co stojí za to si pamatovat?" zajímal se Elijah.
"Ne, ale co když se znemožní někdo jiný?"
"Jsi velmi přejícná osoba, Alexandro."
Zářivě jsem se na něj usmála a ubezpečila ho, že to o sobě vím.

"Pokud mě omluvíte, půjdu na chvíli na vzduch," vstala jsem a zamířila ke dveřím. Vyšla jsem ven a šla kousek od baru dál ulicí. V jedné z uliček jsem zahlédla známou postavu mojí sestřenice, která zrovna nacvičovala s Damonem dýchání z úst do úst. Decentně jsem se vzdálila zpátky k baru a opřela se vedle dveří.
"Že já mám na tyhle situace ale z pekla štěstí. Nejdřív Kol a teď oni," zavrtěla jsem hlavou.
Měla jsem si vzít bundu, byl podzim a tím pádem docela chladno. Třela jsem si ruce, když jsem před sebou na druhé straně ulice uviděla další známou postavu. V tu ránu jsem vystřízlivěla a rozběhla se zpátky do baru.
"Tomu neuvěříte, co jsem právě viděla," vydechla jsem, jen co jsem doběhla k boxu s Elijahem a Tylerem.
"Pokud myslíš Damona strkajícího jazyk do krku tvé sestřenice, tak jsem to právě viděl taky," ozval se za mnou Klausův hlas.
"To taky," netrpělivě jsem mávla rukou, "ale přísahala bych, že naproti Grillu šel právě po ulici Finn."
Tím jsem si vysloužila pozornost všech, dokonce se k nám odněkud přidal i Kol a stoupl si vedle Klause s přivřenýma očima.
"Kde je Finn, tak…"
"… Esther nebude daleko," dokončila jsem za Elijaha.
To zní jako docela solidní průser.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama