Duben 2018

Avengers: Infinity War

28. dubna 2018 v 10:36 | Allassa |  Recenze
Tak. Mám to za sebou. I napříč tomu, že jsem viděla všechny trailery a TV spoty k tomuto filmu, jsem skutečně nevěděla, co mám po sednutí do křesla v kině čekat. No, rozhodně to stálo za to. Škoda jen, že to bylo v 3D,myslím, že kdybych neměla na nose ty podivné brýle, které za první zkreslovali brutálně barvu filmu, akční scény jsem nestíhala sledovat tak, jak bych chtěla a prostě je vůbec neměla, by to bylo možná lepší. Ale bohužel kvůli časové vytíženosti byla toto jediná možnost jak film v kině u nás ve městě vidět.
Takže, prosím, berte na vědomí, že to, co popíšu pod perexem, je čistě moje subjektivní hodnocení. Tak jako vždy, berte to s rezervou. A počítejte, že dnešní recenze a rozebrání filmu bude stejně tak chaotické jako vždy s výjimkou toho, že bude asi delší. Po návratu domů jsem totiž sepsala na dvě A5 poznámky toho, co se mi tam líbilo / nelíbilo, co jsem si všimla a stojí to za předání dál.
Takže, Russo brothers sice zakázali posílat spoilery na veřejno, takže klasické varování, pro ty co film ještě neviděli: POD PEREXEM SPOILERY TAKŽE SE VRAŤTE MYŠÍ NA ČERVENÝ ČI ŠEDÝ KŘÍŽEK NA PRAVÉ STRANĚ OBRAZOVKY A STRÁNKU ZAVŘETE.
POD PEREXEM SPOILERY POD PEREXEM SPOILERY POD PEREXEM SPOILERY!!!!!!Nouzové řešení - 4.kapitola

24. dubna 2018 v 10:49 | Allassa |  3. Nouzové řešení
Slibuji, že nebudu slibovat. Dobře, dneska není sobota. Ale v práci krizovky, o víkendu jsem toho měla taky plno, takže nová kapitolka je dneska. Ale mám skvělou zprávu, psaní postupuje celkem slušně. Otázka je, na jak dlouho, na další tři týdny mám totiž diář tak trošku přeplácaný. Uvidíme.
Nová kapitolka. Asi zřejmě čujete, co se začíná rýsovat. Minimálně po přečtení této kapitoly si tím asi budete jistí. Já si tím zcela jistá nejsem, uvidíme, mám totiž ještě dva další hráče ve hře. No vlastně tři. Možná čtyři... nakonec z toho bude reverse harem a nazdar.
Tato kapitola se úplně nevyvedla, jak jsem přesně chtěla, nedokázala jsem úplně zformulovat, co jsem přesně chtěla dosáhnout za scénu s WS, no nevadí. Snad mě neukamenujete.
Jinak jsem si trochu upravila osobnost Buckyho. Trochu možná víc, ale jak víme, nedržíme se filmů a komiksů, oni jsou totiž skuteční :)
Hezké počtení


Bucky vs. Winter Soldier.

Nouzové řešení - 3. kapitola

13. dubna 2018 v 22:10 | Allassa |  3. Nouzové řešení
Ahojky omlouvám se za drobné zpoždění, ale kapitolku jsem dopsala teprve před chvílí. Času moc během týdne nebylo a bude to kvůli práci zřejmě ještě trošku horší, naštěstí nějaké nápady mám, tak se je budu snažit sepisovat do kapitol během volného pátku a soboty. Budu si muset udělat ve dnech zase řád a najít nějaký biorytmus, kde bych mileráda začlenila i nějakou relaxační činnost (nepočítám spánek) jako omalovánky, decoupage, křížovky, knížky a psaní povídky. Uvidíme, jak to půjde, nicméně další kapitolka je tady, tak si ji užijte, Ally se lépe seznámí s novou členkou Avengers.
Ještě malá poznámečka, snažím se skutečně psát spisovně, jediné, co mi sem tam uklouzne jsou některá slova v přímé řeči a to je většinou záměr, protože samozřejmě z předchozích příběhů víme, že všichni mluví anglicky, ale i ta Allassina angličtina je chvílemi směšná a nesrozumitelná, takže to jenom na okraj :).
Další kapitolku se pokusím přidat co nejdříve, do týdne maximálně do dvou.


Nouzové řešení - 2. kapitola

3. dubna 2018 v 9:08 | Allassa |  3. Nouzové řešení
Dobré ráno, přináším novou kapitolku, kterou jsem dopsala někdy minulý týden v noci. Pořád mi to přijde takové kostrbaté, to moje psaní, ale myslím, že se dotávám pomaly ale jistě zpátky do formy. Zvládnu napsat třeba jednu scénu najednou, takže bych řekla, že paráda. Sice za týden zvládnu napsat tak jednu kapitolu a něco, ale i tak je to úspěch. Aspoň pro mě. Jo a už mám lístky na Avengers: infinity War. Bohužel na 3D s dabingem, ale nejideálnější kombinace pro mě a "dceru" 2D s dabingem (nestihne část titulky a 3D mi nic moc neříká) je bohužel promítána v dobu, kdy jsem v práci. Ale to se přežije, přinejhorším půjdu druhý den na titulky sama v 2D :D
Užívejte dne, doufám, že konečně bude teplo a sluníčko.
Pietro Maximoff