Nouzové řešení - 9. kapitola

2. června 2018 v 17:55 | Allassa |  3. Nouzové řešení
Dobrý den, nezaprší a nezaprší. Nevadí, aspoň jsem opálená a až pojedu k moři do Bulharska, tak se snad rychle nespálím.
Dala jsem si týden oddych od Marvel filmů. Nenapsala jsem ani celou kapitolu mimochodem. V práci hrůza, klasika.
Chytil mě asi karpální tunel na pravém zápěstí. Chuťovka, po ránu jsem nebyla schopna ani klíčem otevřít dveře nebo udržet vodítka. Doufám, že to přejde, jinak jsem nahraná. Kolegyně v práci je s oběma karpálami doma, operace a rehabilitace, no budeme rádi, když se nám v srpnu vrátí. Po čem prdlajs, to chytnu.
Takže, nová kapitolka je tady a myslím, že nám konečně objasní pár věcí, které byli zatím zamlžené. Jo a Ally je fakt číslo.


"Já jsem tušil, že musíš být šílená, když jsi se dala do kopy s Lokim, ale to, co jsi udělala teď, mě v tom jenom utvrdilo," sykl mi do ucha Tony, zatímco jsme procházeli chodbou k výtahu.
"No, jsem ráda, že jsi konečně přestal žít v nejistotě ohledně mého mentálního zdraví," usmála jsem se, ale v duchu se fackovala.
"No, právě jsi dala svůj život do rukou schizofrenního nestabilního nájemného vraha, co jiného si mám myslet?" počkali jsme na výtah a všichni, teda já, Tony, Winter Soldier, Vision a Steve.
"Nevím, na kterém patře je ta nerozbitná tělocvična, tak to prostě navolte," poprosila jsem a Steve zmáčkl -2.
Na předloktí mi přistála někoho dlaň a já sledoval Buckyho lidskou ruku k jeho tváři, a i přes kamenný obličej jsem vyčetla otázku.
"Jsi vzteklý, plný adrenalinu a myslím, že pokud si do něčeho nebo někoho nebouchneš, nebudu moct s tebou mluvit o těch důležitých věcech, aniž bys někomu ublížil. Takže tady máme Iron Mana a Kapitána Ameriku, kteří se ti postaví a ty vypustíš páru. A já mezitím tady od Visiona zjistím, co se děje," promluvila jsem na něho pomalu a on si zřejmě až tehdy uvědomil, že se vztekem pomalu až chvěje, "a ne, že by mi to nějak vadilo, ale drtíš mi ruku."
Nechal ji padnou k boku a já se udržela, abych si tu svou nepromasírovala.
"Šílená, Rogersi, vždyť jsem to říkal," zašeptal Tony Stevovi a já protočila očima. Výtah cinknul a my z něj vystoupili.
"Fajn, tak jdeme na to. Vy se hezky pobijte a Visione, buď tak hodný a pojď se mnou na tamtu lavičku. Musíme si promluvit, jelikož na tom momentálně visí můj život, bohužel nemůžu dovolit abyste Soldata z Buckyho vymazali."

Bylo poměrně těžké poslouchat Visiona, zatímco mi vysvětloval, jak sestra Black Pantera, Shuri, vynalezla přístroj, který vysílal nějaké vlny o krátkém rozmezí, které měli být schopné vrátit Buckyho mozek do stavu, v jakém byl před mučením a proměnou ve Winter Soldiera v Hydře.
"Mluvíme pořád hypoteticky, nikdy ten přístroj nebyl vyzkoušen na nikom, kdo trpěl stejnou… poruchou jako Bucky, chápu to dobře?" Vision přikývl a já si asi po sto padesáté projela rukou vlasy a podívala se do tělocvičny, kde dostával Tony solidní nakládačku. Steve své kolo odnesl naraženými žebry a rozseklým rtem, nyní dával pozor, aby se Soldat moc neutrhl ze řetězu a nechtěl někoho zabít.
"Visione, nezlob se na mě, ale je tady možnost, a to bych řekla, že docela velká, že tento muž," ukázala jsem směrem na Buckyho, který zrovna prohodil Tonyho na druhou stranu místnosti a rázným krokem pochodoval za ním, "je vlastně Bucky. Jeho zřejmě nejtemnější myšlenky a tužby, že to není nová entita v jeho mozku, že je to prostě on. Počítala Shuri i s touto možností?"
"Nejsem si jistý, Allasso. Ale myslím, že by to stálo za pozorování. Bohužel nynější obyvatel Buckyho těla ho nechce pustit na povrch."
"Protože se bojí," zašeptala jsem a pohledem pořád sledovala muže, který nyní letěl pro změnu na druhou stranu po zásahu Tonyho, "a není se čemu divit. Já bych se bála taky."
"Nejsi schizofrenní," upozornil mě Vision.
"I když to tak občas vypadá, ne, nejsem. Ale jsem dostatečně empatická."
"Ve tvém spisu a posledním psychologickém rozboru je napsáno, že si velice lehce vytvoříš citovou vazbu na osobu opačného pohlaví, je tedy možnost, že tvůj názor a nabídka pomoci není objektivní, ale subjektivní," prohlásil Vision a mně vylezli oči z důlků.
"Pardon? Moje psychologické vyšetření tohle skutečně neobsahuje, četla jsem ho za poslední dva roky víc než x krát," hájila jsem se a Vision se usmál.
"Tohle je nejnovější, čerstvé několik dní."
"Po ataku mimozemšťanů ve městě, že?"
"Ano."
"Parchanti… já se s Rumlowem fakt nelíbala! Je hezký, sexy, přitažlivý a zachránil mi život nebo minimálně zbytek soudnosti, ale nemám k němu žádnou… jaks to řekl… citovou vazbu," vyhrkla jsem na něj zvýšeným hlasem. Někdo před námi si odkašlal a já si teprve tehdy všimla, že za námi přišel Thor a Loki.
"Nějaký nový muž v tvém životě, Allasso? Myslel jsem z toho, co jsi ukázala na chodbě, že Winter Soldier se těší tvé přízni," usmál se Thor a málem mě poplácal po rameni, ale já se zaklonila, a tak se jeho obrovské ruce vyhnula rudá jak rak.
"Nových mužů je víc než dost, ale já skutečně s nikým nic nemám!" zvedla jsem ruce na obranu a zadívala se na Lokiho zamyšlenou tvář. Thor se hlasitě zasmál.
"Ale no tak, nemusíš to skrývat, všichni jsme viděli, jak jsi zasáhla před půl hodinou. K tomu, abys muže, jako je on," ukázal za sebe, kde se zrovna Bucky vydýchával po tom, co ho Tony překopl o zeď, "zvládla, potřebuješ určitě ženské city a triky." Loki zvedl zrak k Thorovi ze zamyšlení a poté se zvědavé a trošku nevěřícně podíval na mě.
"To není možné," špitl.
"Pardon? Co není možné, chceš říct, že jako nezvládnu zabránit Soldatovi, aby nám pozabíjel půl domu? To se mi totiž povedlo," štěkla jsem na něj.
"Není možné, abys vůči němu cítila lásku a chtíč. To kouzlo to znemožňuje," zavrtěl hlavou Loki.
Chvíli jsem na něj hleděla jak vyoraná myš.
"A to jsi se dozvěděl kdy, Loki? Po tom, co jsi mě nechal stát po korunovaci v chodbě se sukní vykasanou k bokům?" zavrčela jsem a on se samolibě usmál, zatímco Thor hlesl jenom pohoršené, to snad není možné, bratře.
"Proč mám pocit, že o tom, co se mi usídlilo v hlavě jako jediný něco víš?" přimhouřila jsem oči a v těch jeho uviděla ostražitost.
"V tomto má Allassa pravdu bratře, proč by sis toto nechával pro sebe, vždyť ty a ona jste byli… jedineční," chtěl po zelenookém bohu odpovědi Thor.
"Našel jsem zmínku nedávno, než proběhl útok na můj palác," tady jsme všichni protočili očima, "o tomto kouzle. Že má znemožnit osobě, na které je vysláno, aby do konce svých dní cítila romantické city k osobě jiného pohlaví."
Zamyslela jsem se a… pak mi to docvaklo.
"Jsi moje. A já velice nerad přicházím o to, co je mé," zarecitovala jsem automaticky.
"Nerozumím?" to byl Thor.
"To mi řekl Loki, když jsme spolu tančili na svatbě," řekla jsem jako v transu a vstala, abych se Vanaheimskému králi otočila čelem a podívala se do očí, "a po mé svatební noci s Freyem prohlásil, že byl můj bůh."
Loki nahodil kamennou masku a já ze svých vzpomínek věděla, že mířím správným směrem, který se jemu nelíbí.
V pozadí umlkli i zvuky boje, nevěděla jsem, že všechny oči v tělocvičně nyní byli na mě. Na mě a na Lokim.
"Je na čase, abych některé věci nechal ze svého života jít," promluvila jsem jako v transu a vzpomněla si, že tuhle větu jsem slyšela v jednom ze svých snů. Ne, snů ne, to byla vzpomínka. A kde je jedna, tam čeká zbytek… s výkřikem jsem se chytila za hlavu, která mi málem explodovala bolestí, než přišla tma.

Nevím, jak dlouho trvalo nyní, než jsem se probrala, ale mé tělo si uvědomovalo rytmické pohupování. Někdo mě nesl v náručí. Otevřela jsem oči a zaostřila na bradu s lehkým strništěm rámovanou tmavými vlasy.
"Soldat," vydechla jsem a Bucky jen mihnul očima k mé tváři, aby mi dal vědět, že mě bere na vědomí.
"Allasso, bereme tě na ošetřovnu, měla jsi další kolaps. Tony letěl napřed pro Wandu a Vision šel připravit místnost," ozval se ze strany kde jsem měla nohy na Buckyho kovové ruce Steve.
"Já… asi jsem na to přišla. Loki…"
"Ten se ke všemu přiznal, když jsi se skácela v bezvědomí s krví u nosu a rtech na zem. Na chvíli jsme si mysleli, že jsi mrtvá."
"Je mi špatně…" zavřela jsem oči a pomalu se poroučela zpátky do temnoty, nehledíc na Stevův příkaz zůstat při vědomí.
"Ya pozabochus' o tebe, devochka. Nikto ne prichinit vam vreda," promluvil Bucky zase rusky a já mu nestihla říct, že nemám tušení, co to znamená.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama